KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

MMA. EFM 3. Mateusz Piskorz - Mohamed Marcel Grabinski. Dyskwalifikacja i awantura po walce!

Duże emocje przyniosła walka Mateusza Piskorza (15-6) z Marcelem Mohamedem Grabinskim (19-6). "Juhas" został mistrzem, ale nie będzie wspominał tego starcia najlepiej. Po starciu doszło do jeszcze większej awantury.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Mateusz Piskorz, mistrz EFM w wadze półśredniej Materiały prasowe / European Fight Masters / Mateusz Piskorz, mistrz EFM w wadze półśredniej
Między zawodnikami wrzało od samego początku. Już podczas ceremonii ważenia wojownicy pokazywali niechęć do siebie. W oktagonie zanosiło się na wielkie emocje. Naprzeciw siebie stanęli przecież uznani w Europie wojownicy. Mateusz Piskorz bił się dla KSW czy Bellator MMA, natomiast mający polskie korzenie Marcel Mohamed Grabinski walczył dla najlepszych niemieckich organizacji.

Starcie, którego stawką był pas EFM wagi półśredniej, zakończyło się przedwcześnie. Polak ruszył z serią uderzeń, jednak rywal przeniósł konfrontację do klinczu i parteru. Grabiński tam przejął kontrolę i rozbijał "Juhasa", dominował. Był o krok od triumfu.

Reprezentantowi Niemiec puściły jednak hamulce w nieodpowiednim momencie. Uderzył Polaka kolanem w głowę. Sędzia Łukasz Bosacki musiał podjąć decyzję o zdyskwalifikowaniu Grabinskiego. Wobec tego Piskorz został ogłoszony nowym czempionem EFM.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" FEN 28: Paweł Jóźwiak zachwycony po gali. "Mój wyraz twarzy mówi chyba wszystko"
Decyzja nie spodobała się jednak Niemcowi i jego sztabowi. Tuż po ogłoszeniu werdyktu, gdy Piskorz miał udzielić wywiadu Krzysztofowi Skrzypkowi, team Grabinskiego zaczął wszczynać awantury poza klatką. "Juhas" chciał opuścić klatkę i dołączyć się do bijatyki, ale został przed tym powstrzymany. Po kilku minutach sytuacja została opanowana, jednak nie wyglądało to najlepiej.

Galę EFM 3 można oglądać w systemie pay per view na WP Pilot. Największe emocje przewidywane są na walkę wieczoru, w której Michał Materla zmierzy się z Khalidem "Willie'em" Ottem.

Zobacz także:
-> Oglądaj galę MB Boxing Night 7 na żywo i za darmo! Transmisja TV, darmowy stream online
-> MMA. UFC on ESPN 11. Matt Frevola wycofany. Osoba z jego sztabu zakażona koronawirusem

Wielka gala FEN 37 we Wrocławiu. Oglądaj walki w usłudze WP Pilot

Czy Grabinski został słusznie zdyskwalifikowany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×