Boks. Eddie Hearn ostrzega. Walka Tysona z Jonesem Jr może być "absolutną katastrofą"

Zdaniem Eddiego Hearna pojedynek Mike'a Tysona z Royem Jonesem Jr może zakończyć się kompromitacją. Wszystko ze względu na fakt, że Komisja Sportowa w Kalifornii chce, aby była to walka pokazowa.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Eddie Hearn PAP/EPA / Nick Potts / Na zdjęciu: Eddie Hearn
Starcie 54-letniego Tysona i 51-letniego Jonesa Jr odbędzie się 12 września. Pojedynek został zakontraktowany na osiem rund. Za dostęp do transmisji trzeba będzie zapłacić w Stanach Zjednoczonych aż 50 dolarów.

- Komisja powiedziała, że ​​nie mogą szukać nokautu w tej walce. Czy możesz sobie to wyobrazić? Tyson wychodzi i idzie po nokaut, a komisarz chce przerwać pojedynek. To absolutna katastrofa - powiedział Eddie Hearn w wywiadzie dla "Boxing Social".

Szef grupy Matchroom Boxing jest zniesmaczony ceną za PPV do tej walki. Jego zdaniem kwota jest absurdalna jak za starcie pokazowe.

- Nigdy nie czuję się komfortowo z walką pokazową. Bo co otrzymujesz, za co tak naprawdę płacisz? [...] Kupiłbym to, ale nie sądzę, że jest to etyczne i dobre dla boksu - dodał słynny promotor.

Mike Tyson 12 września powróci do ringu po ponad 15 latach przerwy. Zanim podpisał kontrakt na starcie z Royem Jonesem Jr proponowano mu m.in. pojedynek na gołe pięści z Wanderleiem Silvą.

Czytaj także:
RWC 5. Wyniki gali. Niesamowity Andryszak, Michaliszyn lepszy od Danelskiego
Krzysztof Głowacki kontra Lawrence Okolie 5 bądź 12 grudnia

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): zobacz bonusy po gali KSW 53
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×