Boks. Dillian Whyte - Aleksander Powietkin. Karta walk, szczegóły transmisji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Reuters /  / Na zdjęciu: Whyte [L] vs Helenius [P]
Reuters / / Na zdjęciu: Whyte [L] vs Helenius [P]
zdjęcie autora artykułu

W Brentwood, na prywatnej posesji promotora Eddiego Hearna, odbędzie się jeden z najbardziej wyczekiwanych pojedynków tego roku w boksie pomiędzy Dillianem Whyte'em a Aleksandrem Powietkinem. Transmisję z gali przeprowadzi TVP Sport.

W tym artykule dowiesz się o:

Stawką walki w kategorii ciężkiej będzie pas WBC Diamod i przepustka do starcia o tytuł regularny federacji WBC ze zwycięzcą trylogii Wilder - Fury.

Pierwotnie do konfrontacji Dilliana Whyte'a z Aleksandrem Powietkinem miało dojść 2 maja w Manchesterze. Z powodu pandemii koronawirusa walkę przełożono najpierw na 4 lipca, a ostatecznie 22 sierpnia.

40-letni Powietkin to były mistrz świata federacji WBA, który do tej pory przegrał jedynie 2 z 38 pojedynków zawodowych. W 2013 roku na punkty pokonał go Władimir Kliczko, a cztery lata później przed czasem zastopował Anthony Joshua. Wyższość Rosjanina musieli uznać w przeszłości Polacy - Andrzej Wawrzyk i Mariusz Wach.

Whyte cierpliwie czeka na swoją szansę walki o pas regularny federacji WBC. Brytyjczyk niemal od trzech lat jest numerem 1 w rankingu World Boxing Council.

Transmisja z gali w Brentwood od 20:00 w TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl. Powietkin i Whyte do ringu powinni wyjść około 23.15.

Karta walk gali Fight Camp 4 w Brentwood

Dillian Whyte (27-1, 18 KO) vs Aleksander Powietkin (35-2-1, 24 KO) Katie Taylor (15-0, 6 KO) vs Delfine Persoon (44-2, 18 KO)  Luther Clay (13-1, 5 KO) vs Chris Kongo (11-0, 6 KO)  Alen Babić (3-0, 3 KO) vs Shawndell Winters (13-3, 12 KO)  Jack Cullen (18-2, 9 KO) vs Zak Chelli (7-1, 3 KO)

Zobacz także: -> MMA. Oficjalnie: Jan Błachowicz vs. Dominick Reyes na UFC 253. Stawką pas mistrzowski -> MMA. Marcin Łazarz przed FEN 29: Zapraszam na walkę wszystkich moich fanów i hejterów

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: siła i szybkość! Kapitalny pokaz polskiej zawodniczki MMA

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)