KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Boks. Znamy plan Krzysztofa Włodarczyka! Wszystko w rękach sądu

Krzysztof Włodarczyk będzie ubiegać się o taryfę ulgową. - Chce poprosić sąd o to, by przynajmniej część kary mógł odbywać w trybie dozoru elektronicznego - mówi Andrzej Wasilewski, promotor "Diablo".

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Krzysztof Włodarczyk Getty Images / Abbie Parr / Na zdjęciu: Krzysztof Włodarczyk
W czwartek pojawiły się informacje o tym, że Krzysztof Włodarczyk trafił do więzienia. "Super Express" podał, że skazano go na pięć miesięcy kary za to, że złamał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

- "Krzysio" płaci rachunki jak każdy normalny obywatel. Jeżeli nie stosuje się do przepisów, to trzeba się liczyć z tym, że kara nastąpi i właśnie nastąpiła. Krzysztof rozpoczął odbywanie kary, która została ustanowiona prawomocnym wyrokiem sądu - mówi w rozmowie z WP SportoweFakty Andrzej Wasilewski, promotor Krzysztofa Włodarczyka.

Co zatem z dalszą karierą Włodarczyka? W planach była przecież kolejna walka. - To jest bardzo ważne pytanie. - zauważa Wasilewski i zdradza, że są nadzieje na to, iż pięściarz będzie odbywać karę poza więzieniem.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tego talentu Chalidowa nie znaliśmy. Co za umiejętności!

- Powiem szczerze, że mamy pewną nadzieję i po cichutku na to liczymy, że może w takiej akurat sprawie, przy przedstawieniu sądowi penitencjarnemu wszystkich okoliczności i samego trybu życia Krzysia Włodarczyka, a także jego sytuacji rodzinnej, wydaje się, że jest szansa, by część kary odbył w formie dozoru elektronicznego, czyli obrączki na nodze - dodaje promotor.

Jednocześnie wyraźnie zaznacza, że to będzie suwerenna decyzja sądu. - To jest oczywiście absolutnie decyzja sądu penitencjarnego, który postąpi tak, jak uzna za stosowne - podkreśla.

Kiedy możemy spodziewać się kolejnych rozstrzygnięć ws. Włodarczyka? - Jest teraz okres COVID-u, bardzo ciężki dla wszystkich. Myślę, że tak samo dla wymiaru sprawiedliwości. Nie jest tak łatwo się zgromadzić, część posiedzeń odbywa się przy pomocy różnych informatycznych narzędzi. Ciężko powiedzieć - kontynuuje Wasilewski.

- Chcemy poprosić sąd o zapoznanie się ze sprawą. Krzysztof chce poprosić sąd o to, by przynajmniej część kary mógł odbywać w trybie dozoru elektronicznego, co pozwoliłoby mu trenować, zarobkować i tak dalej. Podkreślam, że żadnych nacisków na sąd nie zamierzamy czynić, bo to jest jego absolutnie suwerenna decyzja. Zdecydowanie gdzieś się łudzimy i liczymy na takie rozwiązanie - podsumowuje promotor Krzysztofa Włodarczyka.

Czytaj także:
> Boks. Łukasz Różański o Szpilce: Mam nadzieję, że wreszcie przestanie wymyślać i płakać
> Boks. Ewa Brodnicka wróci do ringu 13 marca w Dzierżoniowie

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (33)
 • Biff Tannen Zgłoś komentarz
  Do pierdla bez taryfy ulgowej dla recydywisty bez wobraźni.
  • --iki-- Zgłoś komentarz
   wyrok jest wysoki ale zakladam ze to jest któraś tego typu akcja z rzędu w jego wykonaniu i dlatego pewne dostal taka pajdę ale w zasadzie jakby miesiąc pokiblowal tp by u dobrze zrobilo
   Czytaj całość
   dla glowe a reszte by mu zamienili na prace spoleczne to by byl wiekszy pożytek no i nadzór z opaska na noge zeby nie nosila naszego filozofa na miasto. Mozna go lubi albo nie lubic ale to nie jest bandyta a takie wyroki dostaja bandyci
   • Marek nn Zgłoś komentarz
    Dowód na to, jak szkodliwy dla zdrowia jest boks. Przez wiele lat rozum wybijano mu z głowy i na efekty nie trzeba boło czekać. Wcześniej, ten przestępca zasłynął bohaterskim
    Czytaj całość
    tłuczeniem żony. Wyjątkowo wartościowy " s por to więc". I ktoś to promuje a Żuławy niezagospodarowane.
    • K.och.anowski Zgłoś komentarz
     Czy to ten, co bił żonę? Jeśli tak, to żaden dozór i do pudła :)
     • eugjan Zgłoś komentarz
      Znowu są równi i równiejsi nie ma 2 lat przewinił niech siedzi
      • bób humor i włoszczyzna Zgłoś komentarz
       tylko więzienie nauczy kolesia przestrzega prawo
       • OSKAR_B Zgłoś komentarz
        ,,Diablo" to oczywiście w odpowiedniej skali taki ,,polski Tyson". W ringu zawodowym to moim zdaniem 3 osoba w tym kraju jeśli chodzi o sukcesy, po Adamku i Michalczewskim, przed
        Czytaj całość
        Głowackim, ale w życiu prywatnym ,,margines społeczny". Dzieci z 3 różnymi kobietami, konflikt z żoną i matką drugiego dziecka, próba samobójcza i demolka w hotelu, wyroki sądowe i kolejna ,,wpadka" przy kontroli, a dodatkowo ,,Motel Polska" i wypowiedzi ,,rynsztokowe". Jeszcze ten dziwny konflikt ze Szpilką. Na tą chwilę trafił tam gdzie powinien i argumentacja typu ,,wielki sportowiec" to mrzonka, bo jak to samo zrobiłby pan Mirek, stolarz z Radzynia Podlaskiego to nikt nie broniłby go, że to ,,genialny stolarz".
        • BAXIK Zgłoś komentarz
         Sorry, promotor lata po sponsorach przekonuje, trener uklada w głowie ścieżkę sportowca, jego wierni kibice czekają na jego powrót, a ten wszystkich olewa - to mówi co ma w głowie.
         • Magdalena Zgłoś komentarz
          Łatwo tak oceniać zza ekranu... Każdemu może się zdarzyć takie coś. Nikogo nie zgwałcił, nie zabił, nie okradł... Trzymam kciuki żeby udało się coś z tym wyrokiem zrobić :)
          • nopar Zgłoś komentarz
           Takie przewi ienie i taki wyrok? Za takie rzeczy tylko opaska, szczególnie dla znanego człowieka. Gdzie są jego prawnicy, że do tego dopuścili. Więzienia są przepełnione prawdziwymi
           Czytaj całość
           przestępcami, a Diablo do nich nie należy. Złamał przepis i tyle. Lekkomyślnie i głupio, ale.... Ludzie zachowajcie umiar w ocenach. To nie jest mój idol, twardo stąpam jednak po ziemi
           • -_- Zgłoś komentarz
            Myślał że będzie tak bezkarny jak pisowscy politycy , a tu zonk :D
            • Fanka Rożera Zgłoś komentarz
             Krzysiu. Jak ci spadnie mydło pod prysznicem , pamiętaj żeby się nie schylać!
             • ab Zgłoś komentarz
              każdy równy wobec prawa.powinien odsiedzieć bo juz mózgu nie ma,może trafi tam na swego
              Zobacz więcej komentarzy (5)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×