"Koszmar" postraszył powracającego mistrza. Meksykańska wojna dla Ruiza Jr

Andy Ruiz Jr (34-2, 22 KO) zdecydowanie pokonał na punkty Chrisa Arreolę (38-7-1, 33 KO) w walce wieczoru gali w Carson. "Koszmar" napsuł jednak sporo krwi byłemu mistrzowi świata w wadze ciężkiej, a nawet posłał go na deski.

Waldemar Ossowski
Andy Ruiz jr Newspix / ZUMA / Na zdjęciu: Andy Ruiz jr
Młodszy o 9 lat Andy Ruiz Jr był zdecydowanym faworytem w starciu z doświadczonym Arreolą. Początek walki należał jednak do byłego rywala Adama Kownackiego i Tomasza Adamka.

"Koszmar" kąsał rodaka, który podobnie jak on wracał do ringu po długiej przerwie (ostatnie walki w 2019 roku). W drugim starciu Ruiz Jr był liczony i przeżywał kryzys. Od połowy pojedynku Chris Arreola słabł kondycyjnie, stając się dla mobilniejszego Ruiza Jr łatwym celem.

Ostatecznie były mistrz świata w wadze ciężkiej pewnie zwyciężył na punkty w stosunku: 117-110, 118-109, 118-109. "Niszczyciel" udanie powrócił do ringu po porażce w rewanżu z Anthonym Joshuą. Była to jego 34. wygrana w zawodowej karierze i pierwsza pod wodzą nowego trenera Eddy'ego Reynoso.

Arreola, który już po porażce z Adamem Kownackim, miał ogłosić zakończenie kariery, pokazał, że w wieku 40 lat potrafi sprawić problemy obecnej czołówce wagi ciężkiej.

Po walce "Koszmar" był niezadowolony z punktacji sędziów. - Szczerze, człowieku, czy on wygrał? W porządku. Ale nie mów mi, że dali mi tylko dwie, trzy rundy - powiedział rozgoryczony Arreola w rozmowie z reporterem FOX Sports.

- Chris Arreola jest weteranem. Jest mocnym uderzaczem i wiesz, zrobiliśmy to, co musieliśmy zrobić. Odnieśliśmy zwycięstwo - powiedział Andy Ruiz Jr.