KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk znowu w tarapatach. Grozi mu powrót za kratki

Na początku roku Krzysztof Włodarczyk spędził ponad trzy miesiące w areszcie - za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz, za podobne przewinienia, został ponownie skazany, o czym informuje "Super Express".
Michał Fabian
Michał Fabian
Krzysztof Włodarczyk PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Krzysztof Włodarczyk

Krzysztof Włodarczyk - jeden z najlepszych polskich pięściarzy w historii - przebywał za kratkami od 8 stycznia 2021 r. do 18 kwietnia 2021 r. Podczas rutynowej kontroli drogowej okazało się, że prowadził samochód bez uprawnień. Został skazany na pięć miesięcy pozbawienia wolności (karę ostatecznie skrócono o prawie dwa miesiące).

"Diablo" po wyjściu na wolność podkreślał, że chce wrócić na ring (więcej TUTAJ>>). Problem w tym, że nadal płaci za "grzechy przeszłości". Wspomniany zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych złamał bowiem kilkakrotnie, za co ponosi teraz konsekwencje.

Jak informuje Rafał Mandes z "Super Expressu" pięściarz usłyszał w ostatnich dniach dwa wyroki.

17 czerwca Sąd Rejonowy w Płońsku skazał go na 10 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne.

Mniej pobłażliwy dla sportowca był - 21 czerwca - Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli. "Wymierzył mu karę 5 (pięciu) miesięcy pozbawienia wolności oraz na podstawie art. 42 § 1 a pkt. 2 k.k. orzekł wobec oskarżonego środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres 2 (dwóch) lat" - to fragment odpowiedzi sądu na zapytanie "Super Expressu".

Byłemu mistrzowi świata IBF i WBC w kategorii junior ciężkiej przysługuje środek odwoławczy, wyrok jest bowiem nieprawomocny.

Czytaj także: Straszne wyznanie "Diablo" Włodarczyka po wyjściu z więzienia. "To był najgorszy moment w całym moim życiu"

ZOBACZ WIDEO: Albert Sosnowski wrócił na ring i pokonał polską legendę. "Troszkę za mocno przycisnąłem"

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×