Tak Rosjanie obchodzą sankcje. Pomagają Serbowie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Archiwum prywatne /  / Na zdjęciu: Wahid Abasow (z prawej)
Archiwum prywatne / / Na zdjęciu: Wahid Abasow (z prawej)
zdjęcie autora artykułu

Na rosyjskich sportowców nałożone zostały sankcje w związku z inwazją na Ukrainę. Zostali oni wykluczeni z imprez międzynarodowych. Rosjanie znaleźli jednak prosty sposób na to, by obejść przepisy. Z pomocą przyszli Serbowie.

Na sytuację podczas bokserskich mistrzostw Europy, które odbyły się w Armenii, uwagę zwróciły ukraińskie media. Okazało się, że w liczącej dziesięć osób reprezentacji Serbii znalazło się aż siedmiu bokserów, którzy wcześniej startowali jako Rosjanie.

To sposób na obejście sankcji nałożonych na rosyjski sport. Przypomnijmy, że po wybuchu wojny w Ukrainie, międzynarodowe władze w wielu dyscyplinach sportowych wykluczyły Rosjan ze startów. Tak też miało być podczas mistrzostw Europy w boksie.

"Tylko trzech zawodników nie było związanych z rosyjską kadrą. Pozostałych siedmiu urodziło się w Rosji i przez długi czas reprezentowało ten kraj" - wylicza ukraiński portal tribuna.com.

Do tego Wahid Abasow i Artiom Agijew zostali mistrzami Europy. Ten drugi serbski paszport posiada od 2021 roku.

W serbskiej kadrze wystartował także Saddam Magomiedow, który wcześniej został wykluczony z rosyjskiej kadry za złamanie przepisów antydopingowych.

Czytaj także: Nie żyje Wadim Sotnikow. Rosjanie zabili kolejnego wybitnego sportowca Wygrał i spadł. Nokaut "nic nie dał"

ZOBACZ WIDEO: Makabra w klatce KSW. "Bardzo mi szkoda mojego rywala"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)