Tomasz Adamek w nowej dyscyplinie sportu. Wkrótce debiut

Obiecuje, że pożegnalną walkę bokserską stoczy, ale na razie skupia się na zupełnie innej dyscyplinie sportu. W rozmowie dla "Przegląd Sportowy Onet" Tomasz Adamek zdradził, do jakich zawodów się przygotowuje.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Tomasz Adamek Twitter / #DUDA2020 / Na zdjęciu: Tomasz Adamek
Okazuje się, że Tomasz Adamek poszedł podobną drogą jak Adam Małysz i zdecydował się brać udział w wyścigach samochodowych.

- Około pół roku temu zadzwonił do mnie Mateusz Rzadkosz, bo słyszał, że już właściwie nie boksuję. Zaproponował mi wyścigi samochodowe. A że zawsze lubiłem jeździć, chciałem spróbować - ujawnił Tomasz Adamek dla "Przegląd Sportowy Onet".

46-latka za kierownicą kibice będą mogli podziwiać już za niespełna miesiąc podczas Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz pod Ostrą, który potrwa od 30 czerwca do 2 lipca. Zawody będą siódmą rundą mistrzostw Europy FIA w wyścigach górskich.

ZOBACZ WIDEO: Mamed Chalidow powiedział "nie". Co zrobi KSW?

Tomasz Adamek pojedzie za kierownicą Mitsubishi Lancer Evo IX albo Subaru Impreza STI, ale nie będzie miał mierzonego czasu.

- Jeśli Tomek podczas testów i samego wyścigu będzie czuł się pewnie w samochodzie 400-konnym, a jego instruktorzy dadzą zielone światło, pomyślimy o samochodach z kategorii "open", czyli na przykład skodą Fabią WRC - powiedział dla "Przegląd Sportowy Onet" Mateusz Rzadkosz.

Rozpoczęcie kariery w sportach motorowych nie oznacza jednak, że Tomasz Adamek porzucił plan zorganizowania pożegnanej walki. Główny zainteresowany zapewnił dla "Przegląd Sportowy Onet", że do takiej rywalizacji dojdzie, ale w późniejszym terminie - prawdopodobnie w 2024 roku.

Czytaj także:
Już dawno mógłby wyjechać z Ukrainy. Mówi, dlaczego tam został
Przykre słowa Pudzianowskiego po porażce

Adamek, jak Małysz, będzie odnosił sukcesy w sportach motorowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×