Wybrano prezesa PZB. Był jedynym kandydatem

PAP / Marcin Obara / Na zdjęciu: Grzegorz Nowaczek
PAP / Marcin Obara / Na zdjęciu: Grzegorz Nowaczek

Grzegorz Nowaczek został wybrany na drugą kadencję jako prezes Polskiego Związku Bokserskiego podczas Kongresu Sprawozdawczo-Wyborczego w Warszawie. Jednogłośną decyzją 56 delegatów rozpocznie tym samym realizację ambitnych planów.

W tym artykule dowiesz się o:

Grzegorz Nowaczek, jako jedyny kandydat, wraz z ustępującym zarządem otrzymał jednogłośne absolutorium. W swoim programie zwrócił uwagę na konieczność odrodzenia rozgrywek ligowych oraz kontynuację współpracy z TVP Sport przy organizacji gal bokserskich.

- Moim oczkiem w głowie jest stworzenie ekstraklasy. Ostatni raz te rozgrywki odbyły się ponad 20 lat temu. Chcemy dofinansować każdy klub, który będzie brał udział w rywalizacji. Dzięki temu zawodnicy będą zarabiali pieniądze - powiedział PAP Nowaczek.

Prezes PZB poinformował, że regulamin rozgrywek jest już przygotowany, a umowa z telewizją jest w trakcie uzgadniania. Do udziału zgłosiło się dziesięć klubów, jednak docelowo w lidze rywalizować będzie osiem drużyn. Planowane jest rozegranie meczów systemem "mecz i rewanż" w cyklu wiosna–jesień, a start ligi przewidziany jest na marzec.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Ależ ma sylwetkę! Tak wygląda w stroju kąpielowym

- Chcemy mieć zapewnione finansowanie na co najmniej dwa sezony. Musimy jeszcze poczekać na kalendarz światowej i europejskiej federacji oraz ramówkę z telewizji - dodał Nowaczek.

Kolejnym istotnym elementem programu jest inwestycja w szkolenie młodych pięściarzy. Dobre wyniki osiągają już zawodniczki, a podobne plany dotyczą kadry męskiej. Polski Związek Bokserski planuje częstsze zapraszanie bokserów z zagranicznych federacji na wspólne zgrupowania oraz zwiększenie liczby wyjazdów do najsilniejszych pięściarsko krajów.

Nowaczek wspomniał również o utalentowanej zawodniczce Julii Szeremecie, która odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej. Prezes przypomniał, że pięściarka otrzymała od związku w nagrodę samochód i 100 tys. zł, ale przed nią stoją nowe wyzwania. W Lublinie 14 grudnia planowana jest gala, na której Szeremeta miałaby wystąpić.

- Akademia Boksu Olimpijskiego to nasze dziecko, które jest skazane na sukces. Pozwala zwiększyć liczbę trenujących od najmłodszych lat - podkreślił w rozmowie z PAP ponownie wybrany do zarządu Maciej Demel.

Praca akademii już przynosi efekty w postaci medali zdobywanych przez młodsze kategorie wiekowe na mistrzostwach świata i Europy. PZB ma również plany zwiększenia zainteresowania dyscypliną wśród osób uprawiających boks rekreacyjnie.

W skład nowego, 14-osobowego zarządu po raz pierwszy w historii weszły dwie kobiety: Karolina Koszewska, olimpijka z Tokio, oraz Barbara Sanko. Do zarządu wybrano również: Macieja Demela, Romana Ślagowskiego, Sławomira Kozłowskiego, Jarosława Rydzewskiego, Zbigniewa Maleszewskiego, Krzysztofa Sadłonia, Krzysztofa Lewandowskiego, Mieczysława Gołąba, Andrzeja Filipka, Romana Kruszyńskiego, Michała Kozaka i Piotra Snokowskiego.

Komentarze (0)