Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Krzysztof Głowacki: Zupełnie niepotrzebnie chciałem urwać Anglikowi łeb

Krzysztof Głowacki wygrał na gali "Wojak Boxing Night" przez nokaut z Anglikiem Mattym Askinem i obronił pas WBO Inter-Continental. - Niepotrzebnie chciałem mu urwać łeb - powiedział Głowacki

Marcin Frączak
Marcin Frączak

Pojedynek Głowackiego (18-0, 12 KO) z Askinem (14-2, 9 KO) w wadze junior ciężkiej był główną atrakcją gali, która odbyła się 17 listopada w warszawskim hotelu Hilton. Polak znokautował Anglika w 11. rundzie.

 - Trafiłem go lewą ręką w wątrobę. Cios był na tyle mocny, że jeszcze długo po wyliczeniu przez sędziego do dziesięciu, leżał na deskach - powiedział Głowacki, dla którego była to pierwsza walka w obronie pasa WBO Inter-Continental.

Polak, mimo że wygrał przez nokaut, długo nie mógł wykazać swojej wyższości nad Askinem. - Przez wiele rund nic mi nie wychodziło. Miałem boksować kombinacyjnie, a zamiast tego chciałem mu urwać łeb. Nastawiłem się na jeden cios, a trener przed walką zalecał zupełnie co innego. Anglik jest szybki, od początku miałem zadawać sporo ciosów na korpus, aby go zmęczyć - dodał Głowacki, współpromowany przez grupy KnockOut Promotions oraz Babilon Promotions.

Polak nabrał wiatru w żagle w ósmej rundzie. - To wszystko zasługa trenera, który powiedział, abym na zmianę uderzał na górę i na dół. Rywal zachwiał się w ósmej rundzie po kilku moich uderzenia podbródkowych z lewej ręki. Zaś po ciosie w jedenastej rundzie, na korpus, nie zdołał wstać po wyliczeniu do dziesięciu - stwierdził Głowacki.

"Główka", który w sobotę bronił pasa WBO Inter-Continental w wadze junior ciężkiej, po tytuł ten sięgnął w sierpniu tego roku, gdy na gali w Międzyzdrojach pokonał w 6. rundzie przez nokaut Meksykanina Felipe Romero.

Wyniki gali "Wojak Boxing Night":
waga lekka: Michał Chudecki (Polska) - Andrei Hramyka (Białoruś), wygrana Chudeckiego przez techniczny nokaut w 4. rundzie

waga półśrednia: Krzysztof Kopytek (Polska) - Jair Cortes (Hiszpania), wygrana Kopytka jednogłośnie na punkty

waga półciężka: Maciej Miszkiń (Polska) - Bartłomiej Grafka (Polska), wygrana Miszkina jednogłośnie na punkty

waga super średnia: Andrzej Sołdra (Polska) - Julio Acosta (Kuba), wygrana Sołdry niejednogłośnie na punkty. Jeden z sędziów punktował 58-56 dla Sołdry, drugi 58-56 dla Acosty, a trzeci 57-56 na korzyść Polaka.

waga piórkowa: Kamil Łaszczyk (Polska) - Antonio Cossu (Włochy), wygrana Łaszczyka jednogłośnie na punkty, 118-110, 120-108, 119-109

waga junior ciężka: Krzysztof Głowacki (Polska) - Matty Askin (Anglia), wygrana Głowackiego przez nokaut w 11. rundzie

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. własna
Komentarze (1)
 • qasta Zgłoś komentarz
  Głowa na nokaut zdobył się prawie na samym końcu walki, dgdy wymęczyl Askina. Wczesniej chyba nawet przegrywał na punkty. Ogolnie nie zachwycił. Pokazal tylko, że uderzenie ma ale w
  Czytaj całość
  ringu nie mysli. A rywal też nie postawil mu wysokiej poprzeczki , stale pchał mu się na lewego, ciosy w jednej linii, bez skrętu , nie robily krzywdy.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×