KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Lebiediew o walce z Kołodziejem: Najpierw Paweł, potem kolejne wyzwania

Denis Lebiediew emanuje pewnością siebie przed planowaną na 27 września w Moskwie walką z Pawłem Kołodziejem. Stawką pojedynku będzie należący do Rosjanina tytuł mistrza świata WBA w wadze cruiser.

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło

Mocno bijący mieszkaniec Czechowa jest nieaktywny od czasu krwawej porażki z Guillermo Jonesem (maj 2013). Dłuższa przerwa od pięściarstwa nie będzie miała wpływu na aktualną dyspozycję mańkuta od lat zaliczanego do ścisłej czołówki kategorii junior ciężkiej.

- Nie boję się "rdzy", brakuje mi walk. Chcę przypomnieć o sobie, pokazać kibicom, że jest taki pięściarz wagi junior ciężkiej jak Lebiediew. Zamierzam rozgrzać się przed kolejnymi walkami, ale nie chcę za daleko wybiegać w przyszłość, bo najpierw trzeba pokonać Pawła. Potem będę myślał, co dalej.

Dlaczego obóz 35-latka postawił właśnie na Pawła Kołodzieja? Decydującym czynnikiem było zestawienia federacji World Boxing Association. - Kiedy zastanawialiśmy się nad doborem rywala, Kołodziej był numerem jeden w rankingu WBA, wiec to godny i uczciwy wybór. W odwodzie były jeszcze dwa nazwiska - Kanadyjczyk i kolejny Polak. Zdecydowaliśmy się na Pawła, bo jak wspominałem, to godny rywal.
Lebiediew do wrześniowej batalii przygotowuje się w Stanach Zjednoczonych pod okiem legendarnego Freddiego Roacha, szkoleniowca m.in. Manny'ego Pacquiao. - Mamy już opracowaną odpowiednią strategię, nie ma jednak sensu wypowiadać się na ten temat. Daliśmy mu szansę, a on zdążył wszystkim obwieścić, że mnie pobije. Statystyki pokazują, że Kołodziej nokautuje co drugiego oponenta, czyli dysponuje mocnym ciosem.

Pogromca Roya Jonesa Juniora i Jamesa Toneya porównuje polskiego pretendenta do Enzo Maccarinelliego. W 2009 roku "Big Mac" wytrwał w ringu z Lebiediewem zaledwie trzy rundy. - Boksowałem z podobnym rywalem, Enzo Maccarinellim, który jest prawdopodobnie klasę wyżej od Kołodzieja.

Główną atrakcją moskiewskiej imprezy będzie starcie Krzysztofa Włodarczyka z Grigorijem Drozdem.

Rywal Kołodzieja nie daje Krzysztofowi Włodarczykowi cienia szans na triumf

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
media rosyjskie
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×