KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Huck oprotestował walkę z Głowackim. "To dla niego wstyd!"

Marco Huck złożył kilka protestów związanych z przebiegiem sierpniowej walki z Krzysztofem Głowackim, w której stracił pas mistrza świata. Niemiecki pięściarz chce wymóc na władzach WBO doprowadzenie do rewanżu.

Michał Bugno
Michał Bugno
East News

- Nie dziwi mnie postawa Hucka, który nie może się pogodzić z utratą pasa, ale szczerze powiedziawszy jest do dla niego wstyd jako dla sportowca - komentuje sprawę w rozmowie z serwisem ringpolska.pl współpromotor Głowackiego Andrzej Wasilewski. - On oprotestował już prawie wszystko po nokaucie z rąk Krzyśka, szkoda że nie oprotestował jeszcze numeru buta promotora Głowackiego.

W wyniku starań Hucka władze WBO poprosiły promotorów Głowackiego o określenie terminu powrotu na ring w ciągu 180 dni.

- Wyjdziemy naprzeciw tym oczekiwaniom. Krzysztof już robi trening ogólnorozwojowy, a w pierwszych dniach listopada rozpocznie specjalistycznie zajęcia bokserskie. Takie właśnie informacje zawarliśmy w dokumentacji medycznej przekazanej do WBO i nie widzę powodu, dla którego federacja mogłaby zgłosić dalsze zastrzeżenia - wyjaśnia Andrzej Wasilewski.

- Oczywiście kroków WBO nie da się dokładnie przewidzieć, bo przepisy federacji bokserskich nie są precyzyjne - dodaje.

Na razie nie wiadomo, czy WBO nakaże stoczyć Głowackiemu walkę rewanżową z Huckiem. Jeżeli tak się nie stanie, Polak będzie mógł stoczyć walkę w obronie dobrowolnej.

Niedawno drugi z promotorów pięściarza Tomasz Babiloński w rozmowie z serwisem WP SportoweFakty stwierdził, że chce, aby jego zawodnik zunifikował wszystkie pasy w wadze junior ciężkiej.

Głowacki odpowiedział, że jest gotów walczyć z każdym - z Grigorijem Drozdem (mistrz świata WBC), Denisem Lebiediewem (mistrz świata WBA) czy Yoanem Hernandezem (mistrz świata IBF).

Zobacz także: Mało honorowe działania Niemca po klęsce z Głowackim. "To nie fair!"

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
ringpolska.pl
Komentarze (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×