Krzysztof Włodarczyk minimalnie pokonał Noela Gevora

Krzysztof Włodarczyk (52-4-1) pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Noela Gevora (22-1) podczas gali Poznań Boxing Night. To oznacza, że "Diablo" jest pierwszy w kolejce do walki o pas mistrza świata IBF w wadze junior ciężkiej.


Oglądaj galę KSW Epic i walkę Adamek - Chalidow. Dostęp -> TUTAJ.

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
Krzysztof Włodarczyk PAP / Na zdjęciu: Krzysztof Włodarczyk

Na początku walki Noel Gevor był skoncentrowany na defensywie i unikaniu błędów, z kolei Krzysztof Włodarczyk wywierał nieznaczną presję. Niemiecki pięściarz podkręcił tempo w trzeciej odsłonie i odważniej wchodził w wymiany ciosów z "Diablo". Mocną stroną 26-latka z Hamburga były ciosy z prawej ręki wyprowadzane po przepuszczeniu ataku Polaka.

Pojedynek nie był toczony w wysokim tempie, a raczej przypominał rozgrywkę szachową, gdzie decydowały pojedyncze zrywy, a kombinacji było jak na lekarstwo. Gevor był szybszy i umiejętnie korzystał z tego atutu, aplikując serię kilku uderzeń w korpus i głowę zawodnika prowadzonego przez Fiodora Łapina.

Pewne kłopoty z dopadnięciem do Niemca "Diablo" miał w drugiej połowie potyczki. Praca nóg Gevora nie słabła, wciąż poruszał się dynamicznie po poznańskim ringu i był to swoisty radar chroniący go także przed kontrakcjami naszego reprezentanta. W końcówce potyczki dochodziło do półdystansowych spięć, gdzie obaj panowie trafiali i przyjmowali. Nokautu nie było, więc o rezultacie zadecydowali sędziowie.

Finałowy eliminator federacji IBF zakończył się niejednogłośną decyzją arbitrów. Włodarczyk wygrał stosunkiem głosów 2:1 (116:112, 115:114, 113:115). Czempionem International Boxing Federation jest 23-letni Rosjanin Murat Gassijew.

ZOBACZ WIDEO Królewscy krok od mistrzostwa. Zobacz skrót meczu Celta - Real [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy Krzysztof Włodarczyk wróci na tron wagi junior ciężkiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×