BoxRec: Zdecydowany awans Horna po zwycięstwie nad Pacquiao

Sensacyjny triumf nad Mannym Pacquiao wywindował Jeffa Horna na pozycję lidera kategorii półśredniej (66,7 kg) według portalu statystycznego BoxRec. Pokonany Filipińczyk spadł na trzecią lokatę.

Piotr Jagiełło
PAP/EPA

W sobotnią noc do niedawna anonimowy Jeff Horn wypunktował na dystansie dwunastu rund Manny'ego Pacquiao i został nowym mistrzem świata WBO w dywizji półśredniej. Według statystycznego portalu BoxRec, Australijczyk został tym samym liderem tej dywizji wagowej, spychając "Pacmana" na trzecią pozycję. Drugi jest obecnie Keith Thurman ze Stanów Zjednoczonych.

Z kolei w zestawieniu najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie wagowe (pound for pound) "Hornet" zajmuje wysokie ósme miejsce, a Pacquiao zamyka pierwszą dziesiątkę. Liderem pozostaje Saul Alvarez przed Andre Wardem i Terence'em Crawfordem.

Horn zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów (117-111, 115-113 i 115-113). Wokół rozstrzygnięcia rozpętała się dyskusja, a część obserwatorów twierdzi, że pięściarz z Antypodów nie zasłużył na triumf.

Czy Jeff Horn zasługuje na miano lidera kategorii półśredniej na świecie?