Kokpit Kibice

Boks. Kwalifikacje olimpijskie zawieszone. Wszystko przez koronawirusa

Coraz większe zagrożenie pandemią koronawirusa spowodowało, że organizatorzy - po dwóch dniach - uznali, że zdrowie bokserów i widzów jest w niebezpieczeństwie.
Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Mateusz Masternak (z lewej) Getty Images / James Chance / Na zdjęciu: Mateusz Masternak (z lewej)

Turniej kwalifikacyjny bokserów do igrzysk olimpijskich, który odbywa się w Londynie, został przerwany. Wszystko przez koronawirusa, który szybko rozprzestrzenia się po Wielkiej Brytanii. Eliminacje zostaną prawdopodobnie wznowione w maju.

Zawody bokserskie odbywały się za zamkniętymi drzwiami. Rozpoczęły się w sobotę, a w niedzielę postanowiono, że będą odbywać się bez udziału publiczności. Impreza miała potrwać do 24 marca, ale szybko została przerwana.

Organizatorzy oznajmili, że ze względu na rosnące zagrożenie koronawirusem, ograniczeniami w podróżowaniu i grożącą zawodnikom kwarantanną przerwali turniej. Dzięki temu bokserzy będą mogli wyjechać do domu. Wśród nich jest m.in. Mateusz Masternak.

Polski pięściarz wygrał pierwszą walkę w drodze do Tokio. W Londynie pokonał Słowaka Davida Michalka. Jak podawała TVP Sport, Masternakowi pozostały jeszcze dwie walki do zdobycia olimpijskiej kwalifikacji.

CZYTAJ TAKŻE Boks. Mateusz Masternak zawiesza karierę! Polak powalczy o udział w igrzyskach w Tokio

CZYTAJ TAKŻE Boks. Mateusz Masternak walczy o igrzyska. "To dwie różne dyscypliny"

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×