Boks. Jarrell Miller ponownie przyłapany na dopingu

Jarrell Miller miał walczyć w lipcu z Jerrym Forrestem, ale nie zdał testów antydopingowych. Amerykanin ponownie został przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków, tych samych, co rok temu.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Jarrell Miller Getty Images / John Walton/PA Images / Na zdjęciu: Jarrell Miller
W ubiegłym roku Jarrell Miller był bliski walki z Anthonym Joshuą, a stawką miały być pasy IBF, WBA i WBO. Stosowanie zabronionych środków poskutkowało karą. Otrzymał sześć miesięcy dyskwalifikacji.

W organizmie Millera zostały wówczas znalezione trzy substancje, które kwalifikowane są jako doping. Mowa o endurobolu, ludzkim hormonie wzrostu oraz EPO. Amerykanin na początku nie przyznawał się do zażywania środków dopingujących, jednak po wykryciu trzeciej substancji, wydał oświadczenie mówiąc o swojej winie.

Wydawało się, że Jarrell Miller wyciągnie wnioski. Jednak na kilka dni przed kolejną walką okazało się, że nic z tego. Według "The Athletic" 31-latek znów miał pozytywny wynik testu i został odsunięty od walki z Jerrym Forrestem.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): zobacz najlepsze akcje z gali EFM 3!

Miller miał zażywać lek poprawiający wydajność. Okazuje się, że ponownie chodzi o te same substancje (endurobol, hormon wzrostu i EPO). Szczegóły dyskwalifikacji nie są jeszcze znane, podobnie jak to, z kim i czy w ogóle zawalczy Forrest. W poniedziałek ma zostać oficjalnie zawieszony.

Przypomnijmy, że Jarrell Miller w 2018 roku miał okazję mierzyć się z Tomaszem Adamkiem. Amerykanin pokonał polskiego pięściarza w drugiej rundzie przez nokaut techniczny.

Czytaj też: Artur Szpilka zdradził potencjalny termin walki z Siergiejem Radczenką Roberto Duran trafił do szpitala. Były mistrz świata ma koronawirusa

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy Jarrell Miller powinien zostać zdyskwalifikowany dożywotnio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×