Boks. Mike Tyson - Roy Jones Jr. "Bestia" pewny przed walką. "Wciąż jestem jak tygrys"

Mike Tyson w niedzielną noc zmierzy się z Royem Jonesem Jr. Jak zapowiada "Bestia", do ataku ruszy już od pierwszej rundy. - Jak tylko zabrzmi pierwszy gong, rzucę się na niego - powiedział były mistrz wagi ciężkiej IBF.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Mike Tyson Getty Images / Gabe Ginsberg / Na zdjęciu: Mike Tyson
Mike Tyson ostatnią swoją walkę stoczył z Kevinem McBride'em, przegrywając przed czasem. W niedzielę wróci do ringu po piętnastu latach. W wywiadzie dla niemieckiego "Bilda" stwierdził, że w tym czasie jego charakter zmienił się na lepszy.

- Znalazłem spokój i lepiej rozumiem wdzięczność. W 2005 roku moje życie było kompletnym bałaganem i pełnym ludzi, którzy byli dla mnie trucizną. Teraz otaczają mnie dobrzy ludzie. Największą różnicą jest moja klarowność w głowie i cierpliwość - powiedział w niemieckim "Bildzie".

"Bestia" przyznaje, że mimo upływu piętnastu lat od ostatniej walki, nie stracił swojego instynktu. Były mistrz wagi ciężkiej IBF zapowiada, że niedzielnie starcie z Royem Jonesem Jr będzie dla niego poważnym wyzwaniem.

ZOBACZ WIDEO: Rafał Haratyk znokautowany na gali ACA 114 w Łodzi. Zobacz zwycięskie ciosy Nikoli Dipczikowa

- Gdy tylko założę rękawice, wiem, że to będzie poważne. To jak instynkt. Dokładnie wiem, co robić i jak osiągnąć swój cel. Nie ma już więcej wygłupów. Wtedy nie gram. Nadal jestem jak tygrys, a mój przeciwnik jest łatwą zdobyczą - mówił.

Dla Tysona ważne jest wsparcie od rodziny. Jego żona jest pewna, że podczas walki w Los Angeles da z siebie wszystko.

- Moja żona mnie wspiera. Szanuje mnie na tyle, by wiedzieć, że jeśli powiem jej, że robię coś profesjonalnie, też to zrobię. Zna moją etykę pracy i wie, że dam z siebie wszystko - stwierdził Tyson.

Zobacz też:
Boks. Mike Tyson - Roy Jones Jr. Karta walk. Gdzie oglądać?
Boks. Mike Tyson - Roy Jones Jr. "Bestia" z zakazem nokautowania. Powrót na specjalnych zasadach

Czy walka Mike'a Tysona z Roy Jonesem Jr skończy się przed czasem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×