Walka na Wembley, rewanż z "Supermanem", rosyjski test. Co dalej z wielką karierą Andrzeja Fonfary?

Po wielkim zwycięstwie nad Julio Cesarem Chavezem Jr Andrzej Fonfara z miejsca stał się gwiazdą kategorii półciężkiej. Sprawdźcie, z kim "Polski Książę" może skrzyżować rękawice w kolejnej walce.

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
Fonfara w tej walce byłby wyraźnym faworytem

Juergen Braehmer (46-2, 34 KO), mistrz świata WBA w kategorii półciężkiej
Dla Fonfary byłaby to najłatwiejsza droga do zdobycia prestiżowego tytułu mistrza świata kategorii półciężkiej. Niemiecki czempion od grudnia 2013 roku dzierży pas World Boxing Association, zdążył w tym czasie odprawić pięciu pretendentów, a jednym z nich był Paweł Głażewski. "Głaz" został znokautowany już w pierwszej rundzie, więc byłaby to idealna sposobność na skuteczny biało-czerwony rewanż. 


Mieszkający w Szwerinie Braehmer w 16-letniej karierze pięściarza zawodowego tylko raz opuszczał ojczyznę, by w 2009 roku na Węgrzech, z pozytywnym skutkiem, rywalizować z Aleksym Kuziemskim (zwycięstwo przez TKO w 11. rundzie). Z pewnością trudno byłoby go namówić na wylot za Ocean, ale dobre pieniądze, a teraz wyłącznie takie gwarantuje Fonfara, mogłyby być odpowiednią motywacją. Warto rozważyć tę opcję. 

Czy Andrzej Fonfara jest już gotowy na walkę o mistrzostwo świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
  • ksfalubazks Zgłoś komentarz
    Stevenson,Kowaliew to E-liga wrod polciezkich.Nie skreslalbym rowniez Breahmera.Niewygodny rywal.Ale Andrzej to fighter.Trzymam kciuki.
    • BobbyGunn Zgłoś komentarz
      Pewnie wypali rewanż ze Stevensonem, jak Fonfara zaboksuje po swojemu to wygra przez KO!