Był lokalną gwiazdą futbolu amerykańskiego, bił się o pas - oto rywal Izu Ugonoha

Już w sobotnią noc na amerykańskim ringu zadebiutuje Izu Ugonoh. Kim jest rywal Polaka, Dominick Breazeale? "Kłopot" mierzy 201 cm, uczestniczył w igrzyskach olimpijskich, zanim trafił do boksu był lokalną gwiazdą futbolu amerykańskiego.

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło

Pierwsza miłość - futbol amerykański

Dominic Breazeale zanim trafił do boksu próbował swoich sił w innej dyscyplinie, która również wymaga charakteru i siły fizycznej. Od szóstego roku życia trenował futbol amerykański, będąc kapitanem i gwiazdą miejscowej drużyny Alhambra High.

Później grał na college'u w San Antonio, następnie trafiając na Uniwersytet w Colorado. Słynął z atomowego kopnięcia i wysokiej skuteczności podań na poziomie blisko 60 proc.

Na boisku obstawiał pozycję quarterbacka, czyli zawodnika rozgrywającego, odpowiedzialnego za ofensywę. Marzył o tym, by po zakończeniu edukacji trafić do elitarnej NFL. Wylądował jednak w kalifornijskim Carson, mieście słynącym ze znakomitego szkolenia pięściarzy. I nagle jego priorytety zupełnie się odwróciły, pozostał przy sporcie, ale boisko zamienił na ring.

Aż trudno uwierzyć w to, że rękawice po raz pierwszy założył na ręce w wieku 23 lat. O tym na następnej stronie.

Czy Dominick Breazeale będzie najtrudniejszym rywalem w karierze Izu Ugonoha?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)