Grand Prix Hiszpanii 2023 kursy i typy bukmacherskie | 02.06.2023 - 04.06.2023

W trakcie pierwszego czerwcowego weekendu odbędzie się siódmy wyścig sezonu 2023. Po swoje trzecie mistrzostwo świata pewnym krokiem zmierza Max Verstappen. Tym razem kierowcom przyjdzie mierzyć się na legendarnym torze w Barcelonie.

Sebastian Janus
Sebastian Janus
Max Verstappen Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Max Verstappen

Grand Prix Hiszpanii 2023 kursy, typy, oferty bukmacherskie | 02.06.2023 - 04.06.2023

W miniony weekend Max Verstappen zdominował konkurencję i bez większych problemów wygrał wyścig na ulicach Monako. Powiększył tym samym swoją przewagę nad drugim w klasyfikacji Sergio Perezem, który nie zdołał zapunktować.

Holender jest głównym faworytem do zwycięstwa także w Hiszpanii, gdzie Red Bull najprawdopodobniej znów będzie bezkonkurencyjny. Bardzo dobrze w treningach wygląda również Aston Martin, a w szczególności Fernando Alonso, dla którego będzie to wyścig przed własnymi kibicami. Sensowne obstawianie GP Hiszpanii będzie zatem wymagało nieco więcej wysiłku.

GP Hiszpanii 2023 kursy bukmacherskie


Max Verstappen zdaniem bukmacherów ma największe szanse na wygranie niedzielnego wyścigu w Hiszpanii. Potwierdzają to treningi, w trakcie których kierowca Red Bulla osiągał najlepsze czasy. Bukmacherzy oszacowali kurs na jego zwycięstwo na poziomie 1.28. Kurs na wygraną Sergio Pereza u bukmacherów wynosi 6.00, zaś Fernando Alonso 9.00.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 02/06/2023r.; oferta może ulec zmianie.

GP Hiszpanii 2023 typy bukmacherskie na zwycięzców


Trudno spodziewać się innego rezultatu, niż kolejnej wygranej Maxa Verstappena. Dwukrotny mistrz świata znajduje się w fantastycznej dyspozycji, a bolid Red Bulla w dalszym ciągu spisuje się zdecydowanie lepiej od pozostałych. Zagrozić Holendrowi może jedynie Sergio Perez, choć faktem jest, że nie dysponuje on tak dużymi umiejętnościami i jest mniej regularny. O miejsce na podium z Fernando Alonso planują walczyć kierowcy Ferrari, którzy powinni doczekać się ulepszenia tempa wyścigowego.

GP Hiszpanii 2023 oferty bukmacherskie

Naładowany sensacyjnym podium w Monako Esteban Ocon bardzo dobrze radził sobie również w trakcie piątkowych treningów w Hiszpanii. Zespół Alpine zapowiada, że wprowadzone poprawki mogą poskutkować zaciętą rywalizacją z Mercedesem, Ferrari czy nawet Astonem Martinem o czołowe lokaty. Na drugim biegunie znajduje się Pierre Gasly, który po transferze z Alpha Tauri jeszcze nie przyzwyczaił się w pełni do nowej maszyny. Kurs na finisz Ocona w czołowej szóstce niedzielnego wyścigu wynosi 2.25.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 02/06/2023r.; oferta może ulec zmianie.

Grand Prix Hiszpanii 2023 statystyki i wyniki


Grand Prix Hiszpanii w kalendarzu F1 zadebiutowało w 1951, a gości w nim nieprzerwanie od 1986 roku. W poprzednim sezonie na torze w Barcelonie zwyciężył Max Verstappen, zaś pole position w kwalifikacjach zdobył Charles Leclerc, który ustanowił czas 1:18,750.

W XXI wieku bezkonkurencyjny na tym torze był Lewis Hamilton, który wygrywał nieprzerwanie w latach 2017-2021, a łącznie triumfował w Hiszpanii sześciokrotnie. Tyle samo zwycięstw w swojej bogatej karierze osiągnął także Michael Schumacher. Fernando Alonso i Max Verstappen wygrywali w Barcelonie po dwa razy.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×