Mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet 2023 kursy, typy, oferty | 20.07.2023

Żeński futbol ma swoje święto i w ciągu najbliższego miesiąca sympatycy piłki nożnej kobiet będą śledzić wydarzenia z Mistrzostw Świata 2023. Kiedy i gdzie odbędzie się turniej? Kim są faworytki? Bukmacherzy mają już swoje typy.

Patryk Jurys
Patryk Jurys
Materiały prasowe

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej kobiet 2023 kursy, typy, oferty bukmacherskie | 20.07.2023


Kobiecy mundial startuje w czwartek, 20 lipca i potrwa równo miesiąc, ponieważ mecz finałowy zaplanowany jest na 20 sierpnia. Po raz pierwszy w historii tej imprezy biorą w niej udział 32 drużyny, a jej organizacją zajmuje się Australia i Nowa Zelandia. To tam na przestrzeni czterech tygodni zostaną rozegrane 64 spotkania żeńskiej piłki nożnej.

Kolejny raz tytułu mistrzyń świata bronią Amerykanki, które wygrały turniej w 2019 roku i należą do największych faworytek tegorocznych mistrzostw. Kto może im zagrozić?

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej kobiet typy i kursy bukmacherskie na mistrzynie

Bukmacherzy zaproponowali kursy na zwyciężczynie Mistrzostw Świata 2023 jeszcze przed startem turnieju. Największe szanse na końcowy triumf dają reprezentacji Stanów Zjednoczonych, ale wysokie notowania ma również Anglia, która w dwóch ostatnich mundialach dochodziła do półfinału.

Zobacz: Jak typować mecze piłkarskie? Praktyczny poradnik

Kurs na mistrzostwo USA wynosi około 3.50, zaś na wygraną Angielek 5.50 i to wybór pomiędzy tymi drużynami zdaje się być najbardziej korzystny. Trzecia w kolejności jest kadra Hiszpanii z kursem rzędu 7.00, ale patrząc na fakt, że jej najlepszym osiągnięciem była do tej pory 1/8 finału, raczej nie można się po niej spodziewać zdobycia pierwszego miejsca.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 18.07.2023 r. Oferta może ulec zmianie.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej kobiet 2023 typy i kursy bukmacherskie na fazę grupową

Zmagania na mistrzostwach świata kobiet rozpoczynają się oczywiście od fazy grupowej, która potrwa do 3 sierpnia. Wszystkie drużyny, które zakwalifikowały się na turniej i dwójkę gospodyń podzielono na 8 grup po 4 zespoły w każdej z nich. Do kolejnej rundy awansują tylko dwie najlepsze, więc FIFA stosuje sprawdzone i znane kibicom zasady gry: w meczach otwarcia zagrają gospodynie mundialu. Najpierw w grupie A Nowa Zelandia zmierzy się z Norwegią, a następnie w grupie B Australia podejmie Irlandię.

MŚ kobiet 2023 typy i kursy na Grupę A

Spoglądając na kursy bukmacherskie można stwierdzić, że w grupie A to Norweżki są najbardziej pewne awansu. O promocję z 2. miejsca mają powalczyć Szwajcarki z Nowozelandkami, a w roli outsidera występują Filipinki, które debiutują na mistrzostwach świata.

MŚ kobiet 2023 typy i kursy na Grupę B


Nieco większe dysproporcje można zaobserwować w grupie B, gdzie karty mają rozdawać Australijki i Kanadyjki. Drużyny Irlandii i Nigerii mają być dla nich tłem, ale o ile wysoki kurs na debiutujące Irlandki można zrozumieć, to Nigeryjki jak najbardziej są w stanie zaskoczyć nawet ekspertów.

MŚ kobiet 2023 typy i kursy na Grupę C


W grupie C także są dwie faworytki, których brak w fazie pucharowej byłby nie lada sensacją. Hiszpanki i Japonki jako stałe bywalczynie mistrzostw świata kobiet mają obowiązek zakwalifikować się dalej. Tym bardziej, że za rywalki mają debiutującą Zambię i Kostarykę, która w swoim jedynym występie na mundialu nie potrafiła wyjść z grupy.

MŚ kobiet 2023 typy i kursy na Grupę D


Anglia ma bardzo duże szanse na wygranie grupy D, ale z pewnością się tym nie zadowoli, bo celem minimum jest dla niej strefa medalowa. Bukmacherzy spodziewają się też awansu reprezentacji Danii, która wraca na mundial po 16 latach. Nie wolno jednak lekceważyć Chinek, które za każdym razem wychodziły z grupy. Haiti natomiast debiutuje na turnieju i dla tej drużyny sukcesem będzie każdy punkt.

MŚ kobiet 2023 typy i kursy na Grupę E


Kolejną grupą, gdzie sprawa awansu zdaje się być rozstrzygnięta od początku jest grupa E. USA i Holandia to finaliści poprzednich mistrzostw świata, a Portugalia i Wietnam zanotują dopiero swój pierwszy mundial. Eksperci są zgodni, że tutaj niespodzianek być nie powinno.

MŚ kobiet 2023 typy i kursy na Grupę F


Francja i Brazylia nie powinny mieć większych problemów z awansem do najlepszej szesnastki mistrzostw świata. Obie reprezentacje regularnie wychodzą z mundialowych grup, a ich rywalki nie mają właściwie jak im zagrozić. Panama debiutuje na imprezie tej rangi, a Jamajka będzie na niej drugi raz, choć pierwszego nie wspomina zbyt dobrze.

MŚ kobiet 2023 typy i kursy na Grupę G

Szwedki są czołową ekipą w europejskiej piłce kobiecej i samym awansem na pewno się nie zadowolą. O 2. lokatę powalczą Włochy i Argentyna, choć to tej pierwszej drużynie bukmacherzy dają większe szanse wyjścia z grupy. RPA raczej jedzie na mundial po kolejne doświadczenie i szybko pożegna się z mistrzostwami.

MŚ kobiet 2023 typy i kursy na Grupę H


W ostatniej grupie Niemki dystansują resztę stawki i mogą mierzyć w komplet zwycięstw. Korea i Kolumbia to drużyny, które należą do najlepszych na swoich kontynentach, ale nie potrafią tego przełożyć na mistrzostwa świata. Maroko to absolutny debiutant, więc nie daje się mu większych szans na jakiekolwiek sukcesy.

Najlepiej zapowiadające się mecze na Mistrzostwach Świata kobiet 2023 (faza grupowa)

Już podczas fazy grupowej będzie można obejrzeć kilka szlagierowych spotkań pomiędzy najlepszymi drużynami mistrzostw świata 2023. Wśród tych najlepiej zapowiadających się są:
  • Kolumbia - Korea Południowa
  • USA - Holandia
  • Francja - Brazylia
  • Japonia - Hiszpania

Pierwsze z nich może rozstrzygnąć kwestię awansu do kolejnej rundy, a w pozostałych zmierzą się pretendentki do najwyższych lokat na mundialu. Szykuje się ciekawe widowisko.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×