Rafael Fiziev - Mateusz Gamrot zakłady, kursy i typy bukmacherskie | 24.09.2023

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube /  / Na zdjęciu: Mateusz Gamrot
YouTube / / Na zdjęciu: Mateusz Gamrot
zdjęcie autora artykułu

W walce wieczoru UFC Fight Night 228 dojdzie do konfrontacji w czubie kategorii lekkiej. Rafael Fiziev zmierzy się z Mateuszem Gamrotem. O stawce niniejszego starcia niech świadczy to, że wygrany najprawdopodobniej znajdzie się w TOP 5 tej dywizji.

Rafael Fiziev - Mateusz Gamrot kursy, typy, oferty bukmacherskie | 24.09.2023

Rafael Fiziev, czyli reprezentant Kazachstanu, postara się wrócić na szlak zwycięstw, a Mateusz “Gamer” Gamrot będzie dążyć ku temu, by się na nim utrzymać. “Ataman” uległ ostatnimi czasy Justinowi Gaethje, zaś polski zawodnik pokonał Jalina Turnera. Tym samym Mateusz zanotował 22. wygraną w 25. profesjonalnym starcie, a Rafael 2. przegraną w 14. występie.

Rafael Fiziev - Mateusz Gamrot kursy bukmacherskie

Bukmacherzy uważają, że faworytem tej konfrontacji jest Fiziev. Dysproporcja w wycenach wynosi 1.75 do 2.10, a powstała za sprawą tego, że “Ataman” od lat należy do ścisłej światowej czołówki. Bił się z wyżej notowanymi rywalami i tym samym wypracował większą renomę w świecie sportów walki. Z kolei “Gamer” dopiero próbuje wskoczyć do grona najlepszych rywalizujących w kategorii lekkiej.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 22/09/2023r.; oferta może ulec zmianie.

Rafael Fiziev - Mateusz Gamrot typy bukmacherskie

Fiziev jest eksplozywnym, a Gamrot metodycznym fighterem. Być może więc właśnie efektem ich stylów jest to, że u Rafaela tylko 4 walki kończyły się przed czasem, zaś w starciach Gamrota aż 12 razy zwycięzca był wyłaniany za sprawą decyzji sędziów punktowych. Należy zaznaczyć jeszcze, że 4 z 7 ostatnich walk Kazacha dotrwało do decyzji sędziowskich. Ewidentnie już nie nokautuje swych oponentów z taką częstotliwością, jak wcześniej. Inną wartą odnotowania różnicą jest ta, iż Fiziev dysponuje fantastyczną stójką, natomiast Polak doskonałymi zapasami.

Gamrot również potrafi spokojnie prowadzić konfrontację. Najlepiej było to widoczne w ostatnim czasie w starciach z Jalinem Turnerem i Armanem Tsarukyanem. W tamtych walkach wywiązywał się z taktyki polegającej na zadaniu ciosu - odskoku od przeciwnika - ponownym trafieniu. Dlatego też bukmacherzy są zgodni co do tego, że ten pojedynek powinien potrwać dłużej niż 2,5 rundy. Wpływ na wycenę na poziomie 1.45 ma jeszcze to, że konfrontacja jest zakontraktowana na 5 odsłon. Oznacza to, że obydwaj fighterzy nie będą chcieli się rzucać na rywala mając z tyłu głowy, jak kosztowne pod względem kondycyjnym może okazać się niesfinalizowanie szarży.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 22/09/2023r.; oferta może ulec zmianie.

Rafael Fiziev - Mateusz Gamrot statystyki i wyniki

- Łącznie 4 z 14 walk Fizieva kończyło się werdyktami sędziowskimi. - Najwięcej wygranych na koncie “Gamer” ma za sprawą decyzji arbitrów. - Gamrot przegrywał wyłącznie na punkty. - “Ataman” najczęściej zwyciężał za sprawą nokautowania rywali (8 razy na 12 wygranych).

Obydwaj w trakcie kariery przegrywali tylko po 2 razy. W tym miejscu należy zaznaczyć, że aż 3 z tych 4 przegranych ponieśli za sprawą decyzji po zliczeniu punktów z kart sędziowskich.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)