Michael van Gerwen - Josh Rock typy na World Grand Prix | 3.10.2023 r.

W drugim dniu rywalizacji na scenie w Leicester pojawi się zeszłoroczny triumfator imprezy World Grand Prix of Darts, czyli Michael van Gerwen. Jego rywalem będzie obecny Mistrz Świata juniorów - Josh Rock. Czy młody zawodnik zaskoczy MvG?

Konrad Kowalczyk
Konrad Kowalczyk
Michael Van Gerwen Materiały prasowe / Simon O’Connor/PDC / Na zdjęciu: Michael Van Gerwen

Michael van Gerwen - Josh Rock kursy, typy, oferty bukmacherskie | 03.10.2023 r.


Drugi dzień rywalizacji podczas turnieju World Grand Prix of Darts, podczas którego na scenie zobaczymy dwóch Mistrzów Świata. Jednym z nich jest Michael van Gerwen, a więc Holender, który w poprzednim roku okazał się najlepszym zawodnikiem imprezy GP. Zmierzy się on z Joshem Rockiem, młodym i bardzo perspektywicznym zawodnikiem, który już kilka razy wygrał z Gerwenem. Czy uda mu się dokonać tego po raz kolejny?

Michael van Gerwen - Josh Rock kursy bukmacherskie

Faworytem do wygrania tego pojedynku jest wielokrotny Mistrz Świata i zeszłoroczny triumfator, a więc Michael van Gerwen. Ma on już na koncie aż 6 zwycięstw w tym wydarzeniu i nie bez powodów jest uważany za faworyta do wygrania całej imprezy. Można to zauważyć przede wszystkim w grze Holendra, to w ostatnim czasie mocno podniósł swoją dyspozycję na maksymalnym wartościach na trzy lotki, a więc na rzutach 180 punktów. Przy swojej optymalnej dyspozycji, dzisiaj kilkukrotnie powinien zdobyć tak zwane maksy. Kurs na minimum 2 takie podejścia w przypadku Gerwena wynosi 1.51.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 3/10/2023 r.; oferta może ulec zmianie.

Michael van Gerwen - Josh Rock typy bukmacherskie

Josh w ostatnim czasie nie jest zawodnikiem aż tak dominującym, jak miało to miejsce w pierwszej części sezonu. Ostatnio nie pokazuje się z tak wysokiej formy, jak w przypadku zeszłorocznych turniejów telewizyjnych, gdzie wielu uważało, że ma szanse nawet na sensacyjne mistrzostwo świata. Co zdecydowanie wpływa na jego brak dominacji, to dyspozycja na doublach, które są niesamowicie ważne na tej imprezie. Dlatego nie powinien on dzisiaj stanowić większego zagrożenia dla rywala z Holandii. Bukmacherzy proponują kurs na wygraną MvG na poziomie 1.42.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 3/10/2023 r.; oferta może ulec zmianie.

Michael van Gerwen - Josh Rock statystyki i wyniki


W zaledwie przeciągu roku ci zawodnicy rozegrali aż 6 bezpośrednich pojedynków, z czego tylko dwa nie były w ramach turnieju telewizyjnego. Do tej pory cztery triumfy świętował Michael van Gerwen, a dwa razy lepszy okazywał się Irlandczyk. Ostatni pojedynek padł łupem Josha Rocka w turnieju podłogowych Players Championship. Rock jeszcze nigdy nie wygrał dwóch pojedynków z rzędu przeciwko Gerwenowi.

Michael van Gerwen jest obecnie wiceliderem rankingu PDC, a jego dzisiejszy rywal plasuje się na 27. lokacie w tym zestawieniu. Dla zawodnika z Irlandii Północnej będzie to debiut na tej imprezie, a MvG ma już 6 wygranych w World Grand Prix (2012, 2014, 2016, 2018, 2019, 2022).

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×