Morawiecki wygłosi exposé. Czy będzie miał ponad 50 tysięcy widzów na YouTube?

Kanał Sejmu RP w serwisie YouTube bije rekordy popularności. Kolejny wysoki wynik wyświetleń może paść podczas expose premiera Mateusza Morawieckiego. Czy podczas transmisji będzie miał ponad 50 tysięcy widzów?

Jakub Boroń
Jakub Boroń
Mateusz Morawiecki Agencja Gazeta / Jakub Orzechowski / Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki

Kanał Sejmu na YouTube bije rekordy. Liczby robią duże wrażenie

Kanał Sejmu w serwisie YouTube zyskuje coraz większą popularność. Po ostatnich zmianach, które spowodowały jesienne wybory, Polacy zdecydowanie chętniej oglądają przeprowadzane transmisje obrad i innych wydarzeń. Nie da się ukryć, że inauguracyjnym dniom obrad towarzyszyły naprawdę ogromne emocje.

Wzrost popularności dobitnie potwierdzają statystyki sejmowego kanału. Pierwsze Posiedzenie Sejmu X kadencji, które odbyło się 13 listopada 2023 r., obejrzało łącznie około 939 tysięcy osób. Jeszcze lepiej wypadły kolejne dni obrad. Transmisja z piątego dnia zebrała aż 1,4 miliona wyświetleń. Bardzo podobne statystyki zebrał zapis transmisji z dnia szóstego

Jak się okazuje, te wyniki przekroczyły wszelkie granice, ponieważ posiedzenia rządu poprzedniej kadencji zebrały od 24 do 77 tys. wyświetleń. Warto również wspomnieć o poprzednim rekordzie, który wynosi około 329 tys. wyświetleń. Ustanowiła go transmisja z 27 października 2020 r. Wówczas odbył się pierwszy dzień 20. posiedzenia Sejmu IX kadencji.

Czytaj także: Polski sejm. Typy i oferty bukmacherów

Na ostatnie wyniki na YouTube zareagował marszałek Szymon Hołownia, który sam wziął udział w specjalnym odcinku zatytułowanym "Nowe otwarcie". Zgarnął on do tej pory aż 966 tys. wyświetleń.

- Ja się strasznie cieszę i bardzo dziękuję tym wszystkim ponad stu tysiącom nowych subskrybentów, których kanał sejmowy pozyskał, bo to znaczy, że dzieje się to, co powinno się dziać - powiedział.

Exposé Mateusza Morawieckiego. Czy padnie rekord na sejmowym kanale?


W poniedziałek (11 grudnia) o godzinie 10:00 premier Mateusz Morawiecki wygłosi exposé, w którym będzie próbował przekonać o udzielenie jego rządowi wotum zaufania. Głosowanie w tej sprawie nastąpi tego samego dnia o godzinie 15:00.

W trakcie exposé zazwyczaj omawiane są kluczowe kwestie polityczne, gospodarcze, społeczne oraz plany rządu na nadchodzący okres. Dlatego ten rodzaj wystąpienia publicznego jest niezwykle obszerny. Zainteresowani często zastanawiają się, jak długo potrwa przemówienie. Wydaje się, że tym razem może być to zakres od 59 do 120 minut, a przynajmniej tak przewidują eksperci.

Expose Mateusza Morawieckiego z pewnością zainteresuje mnóstwo osób. Można się spodziewać, że kanał Sejmu ponownie przeżyje wielkie oblężenie. Bardzo prawdopodobne, że w poniedziałek padnie kolejny rekord. Bukmacherzy wystawili nawet z tej okazji specjalne oferty. Obstawiać można np. czas (długość expose) Morawieckiego oraz... jego oglądalność na YouTube!

Czy Morawiecki ze swoim expose będzie miał ponad 50 tysięcy widzów na YouTube?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×