WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA:

Znicz Pruszków - Arka Gdynia typy | 24.04.2024 r. | Gospodarze wreszcie się przełamią?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Przemysław Stolc
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Przemysław Stolc
zdjęcie autora artykułu

Znicz Pruszków nie wygrał od pięciu kolejek, a teraz podejmie przed własną publicznością zmierzającą w kierunku PKO BP Ekstraklasy Arkę Gdynia. Czy gospodarze będą w stanie sprawić niespodziankę? Typy bukmacherskie zamieszczono w poniższym tekście.

Znicz Pruszków - Arka Gdynia typy i najciekawsze oferty bukmacherskie

Sytuacja Znicza Pruszków w ligowej tabeli jest coraz mniej komfortowa. Pruszkowianie mają już tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową, ale kiedy nie wygrywa się od pięciu kolejek i przegrywa trzy ostatnie mecze, trudno o optymizm. Zdecydowanie lepiej poczyna sobie Arka Gdynia, która jest na autostradzie do PKO BP Ekstraklasy. Gdynianie są wiceliderem tabeli, a ich przewaga nad trzecim GKS-em Katowice to dziewięć punktów. Ewentualne zwycięstwo w Pruszkowie może sprawić, że Arka już jedną nogą będzie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Znicz Pruszków - Arka Gdynia kto wygra - kursy bukmacherskie

Arka Gdynia jest wyraźnym faworytem bukmacherów. Kurs na wygraną gdynian to 1.76 Zwycięstwo Znicza Pruszków zostało wycenione na mnożnik 4.60, a obstawianie remisu możliwe jest po kursie 3.70. Takie wartości pozwalają myśleć zarówno o kuponie pojedynczym, jak i akumulowanym.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 23/04/2024 r.; oferta może ulec zmianie.

Typowanie wygranej Arki i powyżej 2,5 gola w meczu

Arka Gdynia jest w gazie, a Znicz Pruszków nie wygrał od początku marca. Gdynianie pokonywali ostatnio czołowe ekipy ligi, więc trudno przypuszczać, żeby mogli potknąć się w Pruszkowie. Zwłaszcza, że jesienią Arka wygrała ze Zniczem 2:0. Do zakładu łączonego na zwycięstwo Arki i powyżej 2,5 gola w meczu zachęcają statystyki. Raz, że Znicz Pruszków potrafił wbić ostatnio po dwa gole Wiśle Kraków i GKS-owi Tychy. Dwa, Arka Gdynia zachowała czyste konto tylko w 1 z 3 ostatnich meczów.

Kursy na obie strzelą

Wspomniane powyżej statystyki sugerują także, iż obie drużyny mogą strzelić gola. Taka sytuacja miała miejsce w 3 z 4 dotychczas rozegranych bezpośrednich meczów, pomiędzy Zniczem Pruszków a Arką Gdynia.

Analizy i statystyki przed meczem Znicz Pruszków - Arka Gdynia

Arka Gdynia wygrała ostatni bezpośredni mecz, pokonując Znicza Pruszków 2:0. Po golu zdobyli Przemysław Stolc i Janusz Gol. Do tej pory oba zespoły rozegrały pomiędzy sobą cztery spotkania. Raz górą była Arka, raz Znicz, a dwukrotnie padł remis.

Znicz Pruszków nie wygrał od pięciu kolejek, przegrywając przed tygodniem 2:3 z Wisłą Kraków, a wcześniej 2:3 z GKS-em Tychy. Arka Gdynia jest niepokonana od dziesięciu spotkań w Fortuna 1 Lidze. Gdynianie wygrali ostatnio 2:0 z Wisłą Płock, a wcześniej podzielili się punktami z Motorem Lublin (2:2).

Ostatnie mecze Znicza Pruszków Ostatnie mecze Arki Gdynia
Wisła Kraków 2:3Wisła Płock 2:0
GKS Tychy 2:3Motor Lublin 2:2
Stal Rzeszów 0:2Chrobry Głogów 2:1

Gdzie oglądać mecz Znicz Pruszków - Arka Gdynia?

Kibice nie będą mogli obejrzeć tego meczu w telewizji. Pozostaje transmisja w usłudze Polsat Box Go. Spotkanie Znicz Pruszków - Arka Gdynia zaplanowano na 24 kwietnia. Początek o godzinie 18:00.

Źródło artykułu: zagranie.com