Duży turniej darta po raz pierwszy w Polsce! Światowa czołówka przyjedzie do Warszawy!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / PDC.TV / Na zdjęciu: Michael Van Gerwen
Twitter / PDC.TV / Na zdjęciu: Michael Van Gerwen
zdjęcie autora artykułu

To będzie prawdziwe święto dla kibiców darta w Polsce. Szczególnie, że jeszcze nigdy w historii tak duże wydarzenie nie odbywało się w naszym kraju. W lipcu Warszawa będzie gospodarzem turnieju PDC Poland Darts Masters.

Zawody te zostały dodane jako szóste i ostatnie w programie cyklu World Series of Darts 2023. W turnieju rozgrywanym w Hali Torwar w dniach 7-8 lipca zobaczymy szesnastu zawodników - ośmiu przedstawicieli federacji PDC oraz ośmiu reprezentantów Europy Wschodniej.

W gronie tych drugich ujrzymy aż czterech Polaków - Krzysztofa Ratajskiego, Krzysztofa Kciuka i Radka Szagańskiego. Biało-czerwoną stawkę uzupełni zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego w Tarnowie Podgórnym, zaplanowanym na 1 lipca.

Ale polscy kibice darta już zacierają ręce, by móc zobaczyć w akcji najlepszych graczy na świecie, bo będzie to pierwsza taka okazja w historii. Nigdy wcześniej tak duży międzynarodowy turniej nie był rozgrywany w naszym kraju.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: 42-letnia gwiazda myśli o powrocie. Tak się przygotowuje

Na liście startowej zawodów na Torwarze znaleźli się m.in. aktualny mistrz świata - Anglik Michael Smith, trzykrotny triumfator światowego czempionatu Michael van Gerwen z Holandii, czy zwycięzca poprzedniej edycji World Series of Darts - ekspresyjny Walijczyk Gerwyn Price.

Cykl PDC World Series od Darts został zainaugurowany zawodami w Bahrajnie (12-13 stycznia) i Kopenhadze (20-21 stycznia). Zanim zawita do Polski, czeka go jeszcze przystanek w Nowym Jorku (2-3 czerwca). Po wizycie w stolicy turnieje Masters odbędą się jeszcze w Nowej Zelandii (4-5 sierpnia) i Australii (11-12 sierpnia), a finał cyklu odbędzie się w Amsterdamie w dniach od 15 do 17 września.

Lista startowa PDC Poland Darts Masters

Przedstawiciele PDC: Michael Smith Michael van Gerwen Gerwyn Price Rob Cross Luke Humphries Danny Noppert Dimitri Van den Bergh Nathan Aspinall

Reprezentanci Europy Wschodniej: Krzysztof Ratajski Krzysztof Kciuk Radek Szagański Boris Krcmar Karel Sedlacek Adam Gawlas zwycięzca kwalifikacji z Węgier zwycięzca kwalifikacji z Polski

Czytaj też: Mistrz świata pójdzie siedzieć! Te słowa na długo zapamięta

Źródło artykułu: WP SportoweFakty