Dart. Szaleństwo po sukcesie Krzysztofa Ratajskiego. "Nerwy większe niż podczas meczów kadry Wenty"

Krzysztof Ratajski po ogromnie emocjonującym pojedynku pokonał Gabriela Clemensa 4:3 w 1/8 finału mistrzostw świata w darta federacji PDC i awansował do ćwierćfinału zmagań. "Nerwy większe niż podczas meczów kadry Wenty" - czytamy na Twitterze.

Dawid Borek
Dawid Borek
Krzysztof Ratajski Materiały prasowe / PDC.TV / Na zdjęciu: Krzysztof Ratajski
Powiedzieć, że w 1/8 finału mistrzostw świata w darta federacji PDC emocje sięgnęły zenitu, to jak nic nie powiedzieć. W decydującym secie w legach było 2:2, a obaj zawodnicy zeszli do takich wartości, że musieli kończyć... D1, czyli najniższą możliwą wartość. Wojnę nerwów wygrał Krzysztof Ratajski, awansując do ćwierćfinału zmagań.

"Ależ spotkanie Krzysztofa Ratajskiego. To jest dart w czystej postaci! Wow, po prostu wow. Nerwy większe niż podczas meczów kadry Wenty. Ćwierćfinał Mistrzostw Świata po raz pierwszy dla Polski Flaga Polski" - napisał na Twitterze Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

"CO. ZA. DRESZCZOWIEC. Krzysztof Ratajski w ćwierćfinale MŚ w darta! Niesamowite emocje i wygrany pojedynek z Niemcem, Gabrielem Clemensem. Takiej końcówki nie spodziewał się nikt, Polak sam nie dowierza... Wow!!!" - skomentował (pisownia oryginalna) dziennikarz Piotr Bąk.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Justyna Kowalczyk w formie. Na trasie i w dobrych ripostach

"To była i nie była dobra reklama darta. Emocje owszem, ale to nie był dart na najwyższym poziomie" - stwierdził Krzysztof Sędzicki z WP SportoweFakty.

"Ratajski!!!!!!!! Każdy polski sportowiec musi doprowadzać do zawału..." - zażartował Łukasz Bok.

"Dawno się tak nie cieszyłem! Fura szczęścia, ale szczęście sprzyjało tu lepszemu! Wspaniale Krzysztof Ratajski, wspaniale!" - ekscytował się Tomasz Janiszewski z WP SportoweFakty.

"Ratajski, no a Jezus, Maria" chciało się tu krzyknąć kilka razy. Ale dał radę! Co za finisz!" - przyznał Mateusz Leleń z TVP Sport.

"Ten Ratajski jest silny. Szacunek!" - skomentowano na oficjalnym profilu platformy DAZN.

Zobacz też:
Tak wyglądała piękna chwila polskiego darta. Krzysztof Ratajski aż uklęknął z radości w IV rundzie MŚ! [WIDEO]
Dart. Historyczne osiągnięcie Polaka! Krzysztof Ratajski w 1/8 finału mistrzostw świata! [WIDEO]

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×