Wraca IEM Katowice. Wraca też Expo

Już od czwartku można ponownie nabywać bilety na Intel Extreme Masters Katowice 2023, jeden z najbardziej prestiżowych turniejów esportowych na świecie. Każda edycja dostarcza zarówno uczestnikom, jak i widzom transmisji online licznych emocji.

IK
IEM Materiały prasowe / Jeroen Weimar, ESL / ESL Gaming / IEM
Ogłoszenie tegorocznego IEM-u w katowickim Spodku zawierało jeszcze jedną istotną informację, która ucieszyła wielu fanów - po raz pierwszy od wybuchu pandemii do puli atrakcji powróci IEM Expo.

W czwartek, o godz. 15:00 ruszyła sprzedaż biletów na Intel Extreme Masters Katowice 2023. To doskonała okazja, żeby jeszcze raz spojrzeć na elementy, które sprawiły, że impreza w Spodku tak bardzo utrwaliła swoją pozycję w sercach fanów gier i esportu. Bilety można zakupić przez oficjalną stronę wydarzenia oraz w serwisie Ticketmaster.pl.

11. raz w Spodku
Jedno z najważniejszych wydarzeń esportowych na świecie po raz 11. zagości w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Najlepsi na świecie gracze StarCraft 2 i Counter-Strike: Global Offensive będą walczyć o swój przydział z łącznej puli nagród wynoszącej 1 500 000 dolarów podczas finałowego weekendu w dniach 10-12 lutego 2023 roku. Poza rozgrywkami esportowymi, w przyszłym roku drzwi MCK ponownie zostaną otwarte dla uczestników żądnych wrażeń w strefie Expo.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: hit sieci z udziałem Sereny Williams. Zobacz, co robi na emeryturze
Czym jest IEM Expo? Już pierwsza edycja turnieju w 2013 roku wyróżniała się bogatą częścią technologiczną. Co prawda, część wystawowa wynosiła wówczas 1500 metrów kwadratowych i mieściła zaledwie 14 wystawców, jednak już wtedy przyciągała uwagę uczestników wydarzenia. Strefa znajdowała się w tylnej części płyty, gdzie swoje miejsce miały stoiska wystawców oraz rozgrywane były pomniejsze turnieje. Przestrzeń wystawowa z czasem została przeniesiona do Międzynarodowego Centrum Kongresowego, co oficjalnie zapoczątkowało IEM Expo - ogromne targi o tematyce gamingowej i esportowej, których obecna powierzchnia wynosi 8000 metrów kwadratowych.

Od tamtej pory nieprzerwanie do 2019 roku IEM Expo rosło i przyciągało uwagę osób głodnych atrakcji i kontaktu z grami i nowymi technologiami. Pula wystawców powiększała się i zaczynała przyciągać uwagę nie tylko marek bezpośrednio związanych z branżą, ale też tych nieendemicznych. Poza wystawcami, rosnące znaczenie imprezy organizowanej w MCK sprawiało, że IEM Katowice zaczęło docierać do świadomości osób w całym kraju. Najlepszym tego dowodem była wizyta samego Premiera Rzeczpospolitej Polski, Mateusza Morawieckiego w 2019 roku, kiedy prezes rady ministrów wyjawił, w jaką grę grał za młodu.

Turnieje
Podczas święta esportu nie mogło zabraknąć inicjatyw, które promowały by rywalizację w grach wideo. Graczy, chcących sprawdzić swoje możliwości, do MCK przyciągały turnieje będące nieodłączną częścią katowickiego Expo. Od niewielkich rozgrywek organizowanych przez wystawców po oficjalne inicjatywy, takie jak ESL Katowice Royale 2019 – turniej Fortnite, w którym uczestnicy walczyli o swoją część z puli nagród wynoszącej 50 000 dolarów.

Kilka lat wcześniej, podczas IEM Katowice 2017 w ramach IEM Expo odbyły się aż cztery dodatkowe turnieje, w tym Intel Challenger Katowice 2017, w którym w Counter-Strike: Global Offensive rywalizowały najlepsze kobiece drużyny w kraju, a także rozgrywki w innych tytułach, jak chociażby Heroes of the Storm Global Championship Western Clash 2017, Puchar Polski Cybersport w CS:GO i League of Legends oraz CROSSFIRE IEM Expo Invitational.

Co poza esportem?
IEM Expo to przede wszystkim celebracja świata gier, gdzie każdy może wyrażać siebie i swoją pasję oraz spotykać osoby o podobnych zainteresowaniach. Aby umożliwić to święto wystawcy na przestrzeni lat prześcigali się w uatrakcyjnieniu swoich stoisk i aktywności.
Co roku odwiedzający mają okazję skorzystać z atrakcji, w tym między innymi:

● Strefa freeplay - liczni wystawcy dają uczestnikom możliwość własnoręcznego doświadczenia tego, co aktualnie w świecie gier wideo piszczy. Wersje demonstracyjne, zapowiedzi oraz możliwość ogrania najnowszych tytułów w profesjonalnych warunkach;
● Nowinki ze świata technologii - IEM Katowice od początku szło ramię w ramię z technologią, nie inaczej jest ze strefą Expo. Stoiska wypełnione nowinkami technologicznymi, atrakcyjnym sprzętem i niekonwencjonalnymi rozwiązaniami już od ponad dekady towarzyszą imprezie;
● Turnieje z nagrodami - skoro IEM Expo to święto graczy, to nie może też zabraknąć licznych atrakcji, począwszy od konkursów po turnieje, w których wystawy zawsze szykują dla uczestników niejedną niespodziankę;
● Spotkania z influencerami i gwiazdami świata gamingu - dla wielu strefa IEM Expo to miejsce, gdzie mogą podzielić się swoją pasją. Od licznych cosplayerów, przez gwiazdy streamingu, po po prostu możliwość spotkania się z grupą znajomych;

Każdego roku przed wybuchem pandemii IEM Expo zaskakiwało fanów licznymi nowymi atrakcjami i możliwościami, a także było nieodłączną częścią pełnego doświadczenia Intel Extreme Masters Katowice. Teraz, wraz z powrotem strefy Expo po trzech latach nieobecności, można powiedzieć, że IEM wraca w pełnej krasie.

Szczegółowe informacje na temat wystawców i atrakcji na IEM Expo zostaną ogłoszone przez organizatora imprezy, firmę ESL Gaming Polska już wkrótce.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×