Ogromna niespodzianka w Ultralidze! Czy Alior Bank Team wejdzie do play-offów?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: Alior Bank Team
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Alior Bank Team
zdjęcie autora artykułu

Alior Bank Team przed sezonem typowany był do podbicia Ultraligi. Rzeczywistość okazał się jednak dużo brutalniejsza. Podopieczni "Bezuma" walczą aktualnie o to, by w ogóle wystąpić w fazie play-off.

W tym artykule dowiesz się o:

Przed startem dziewiątego sezonu Ultraligi jednym z najgłośniej dyskutowanych składów był roster złożony przez Alior Bank Team. Czterech byłych zawodników Illuminar Gaming, którzy zawojowali drugą połowę zeszłego roku, do tego jeden z najbardziej utalentowanych graczy młodego pokolenia, Jakub “Ariana” Śliwonik, a w roli trenera doświadczony Jakub “Bezum” Iwanicki - na papierze wyglądało to potężnie.

Niestety, praktyka mocno rozjechała się z rzeczywistością. Po pięciu tygodniach rozgrywkowych drużyna zajmuje siódme miejsce i z wynikiem 4-8 walczy o znalezienie się w gronie topowej szóstki, która zagra w play-offach.

Przed zespołem ważne mecze. Nadchodzące spotkania z Illuminar Gaming, Komil&Friends i Iron Wolves będą kluczowe dla kwestii awansu. Jeżeli Krazler i spółka nie podołają wyzwaniu, przed Alior Bank Teamem staną potężne problemy. Brak ekspozycji w najgorętszym momencie sezonu (nie mówiąc już o występach na EMEA Masters) byłby dużym ciosem dla rozwijających się karier młodych zawodników i dobrze doinwestowanego projektu.

Do końca sezonu zasadniczego pozostały już tylko dwa tygodnie rozgrywkowe, w których obejrzymy aż sześć spotkań. Jeżeli AB zdoła odbić się w spotkaniach ze słabszymi rywalami, szansę na awans znacząco wzrosną - cały czas pozostaną jednak mecze z faworytami, takimi jak GrypcioCraft czy Szaty Bobra. Przed nami intensywna końcówka sezonu, warto więc obserwować polską scenę przez najbliższe dni!

Czytaj także: - Stało się! Niemiecka legenda selekcjonerem Korei PołudniowejZaskakujący transfer Skórasia? Wielkie zainteresowanie reprezentantem Polski!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Anita Włodarczyk i piłka nożna? No, no - zdziwicie się!

Źródło artykułu: AGO Esport