Jakie będą najbliższe kroki AGO?

Od pewnego czasu w obozie AGO Esports jest dość cicho. Po dość nieudanej pierwszej połowie roku Jastrzębie poszukują dla siebie nowej toższamości. Jak będzie ona wyglądać i jaki kierunek obierze warszawska organizacja?

 Redakcja
Redakcja
miNIr0x Instagram / Na zdjęciu: miNIr0x
AGO otworzyło 2023 rok od gruntownego odświeżenia “szatni”. Młody skład sklejki Los Kogutos został obdarzony zaufaniem, którego nie zdołał w pełni wykorzystać. Brak sukcesów na scenie Polskiej Ligi Esportowej, mimo dobrego początku musiała wpłynąć mocno na podejście osób budujących skład.

A i na pozycji trenera było gorąco. Z organizacją po wielu latach rozstał się trener Mikołaj “miNir0x” Michałków, tylko po to, by… za kilka miesięcy powrócić do zespołu w duecie z Patrykiem "Sidneyem" Korabem w roli jego analityka.

Dzięki temu nowy coaching staff AGO to mieszanka trenerskiego doświadczenia ze świeżą krwią nowego szkoleniowca. Wygląda też na to, że świeże pomysły mogą popchnąć AGO w nowym kierunku sportowym. Do tej pory organizacja korzystała głównie z usług polskich zawodników, ale z sygnałów, które na mediach społecznościowych drużyny, można wywnioskować, że może nas czekać podbój sceny zagranicznej.

Jeżeli okaże się to prawdą, trudno będzie mieć wobec tego pretensje. AGO w ostatnich dwóch latach próbowało młodszych jak i starszych składów, dawało szansę rookies tak samo jak i weteranom. Ambicje organizacji z pewnością jednak nie są spełnione, więc możliwe, że potencjalny skład złożony z zawodników zza granicy wyniesie formację z Gniazda na nowy poziom.

Czytaj także:
Ważna zmiana w kultowej grze
Reakcja Ukraińców na decyzję ws. Rosji

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Sabalenka wystartowała. "Szczególne miejsce w moim sercu"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×