KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pierwsza mapa esportowych talentów w Polsce

Analizie poddaliśmy profile 65 graczy z 16 drużyn grających w ćwierćfinałach Pucharu Polski Cybersport w Counter Strike: Global Offensive i League of Legends. Z jakich miast pochodzą, ile mają lat, która drużyna i zawodnik są najmłodsi?

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Esport Materiały prasowe / Esport

Już w ten weekend wielkie finały Pucharu Polski Cybersport rozgrzeją serca esportowych fanów śledzących rozgrywki toczące się na Poznań Game Arena 2017. Finałowe starcia zgromadzą najlepszych w tym sezonie zawodników Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends.

W finałach w Poznaniu zagrają po 4 najlepsze drużyny CS:GO i LoL. W sumie 8 zespołów złożonych z 5 zawodników. Łącznie 40 najlepszych esportowców tego sezonu. Na liście uczestników są: PRIDE, tomorrow.gg, Venatores i OFF-MODE Black (CS:GO) oraz Illuminar Gaming, Team DPD, Pompa Team i Maestro Burgery (LoL).

Przeanalizowaliśmy kariery 65 zawodników grających w ćwierćfinałach i stworzyliśmy mapę talentów!

Skąd pochodzą najlepsi esportowcy Pucharu Polski Cybersport

Województwa (TOP3 regionów skąd pochodzą zawodnicy finałowych drużyn):

· Mazowieckie (15 graczy)
· Śląskie (9 graczy)
· Małopolskie (6 graczy)

Mazowieckie wraz z Warszawą dominują pod względem liczby graczy. Zaraz za nimi jest Śląsk, pięciokrotnie goszczący rozgrywki Intel Extreme Masters i będący jednym z najjaśniejszych punktów na światowej mapie esportu.

Blisko podium, ex aequo plasują się województwa pomorskie i wielkopolskie, z których pochodzi po 5 ćwierćfinalistów PPC.

Z regionów łódzkiego i podlaskiego pochodzi natomiast najmniej graczy - po 1 na województwo.

Średni wiek gracza to 20 lat

Analiza wieku 65 zbadanych graczy pokazała bardzo ciekawe dane, jeśli chodzi o wiek najlepszych esportowców. Średnia wieku graczy to niewiele ponad 20 lat. Nie oznacza to jednak, że profesjonalnym graczem nie można być w młodszym wieku.

Najmłodszym uczestnikiem fazy pucharowej Pucharu Polski Cybersport jest zaledwie 15-letni Kacper Słoma grający pod pseudonimem "Inspired". Reprezentant drużyny Katastrofa Awionetki rywalizuje w rozgrywkach League of Legends.

Katastrofa Awionetki to zresztą najmłodszy team całej fazy pucharowej. Średnia wieku zawodników to jedynie 17,6 lat.

Najstarsi wiekiem, ale z pewnością nie starzy są zawodnicy SEAL Esports rywalizujący w Counter Strike: Global Offensive. Ich średnia wieku to 22 lata.

Doświadczenie po stronie Counter Strike'a

Zapytaliśmy zawodników jak długo grają w reprezentowane gry. W przypadku Counter Strike’a gracze deklarowali cały czas jaki spędzili z tym tytułem, często zaczynając rywalizację od wcześniejszej wersji 1.6, przechodząc następnie do rozgrywek Global Offensive.

Zawodnicy teamów CounterStrike średnio spędzili na grze w ten tytuł 5,6 lat.

Największy staż mają gracze zespołu OFF-MODE, którzy średnio grają już 8 lat. Z kolei zawodnicy Proximy swoją przygodę z tą grą rozpoczęli nieco ponad 3 lata temu.

Staż graczy League of Legends jest niższy, ale to również za sprawą późniejszej premiery gry. Ćwierćfinaliści LoL na PPC grają w ten tytuł średnio od 4,5 roku.

Weteranami można nazwać graczy Illuminar Gaming, którzy w LoL-a grają średnio od 6 lat. Reprezentanci Team Paper to z kolei młoda krew, która do świata tej niezwykle popularnej gry dołączyła nieco ponad 2,5 roku temu.

W Pucharze Polski Cybersport rywalizacja toczy się o 50 000 złotych - po 25 000 złotych na każdy tytuł. Partnerami tej odsłony wydarzenia są Sprite, OMEN by HP, Intel, LG i Crunchips

Szczegółowe informacje na temat Pucharu Polski Cybersport dostępne będą na oficjalnej stronie wydarzenia: https://play.eslgaming.com/poland/cybersport

Transmisja CS:GO z komentarzem Macieja "Morgena" Żuchowskiego i Jakuba "KubiKa" Kubiaka, a także z eksperckimi analizami Grzegorza "SZPERO" Dziamałka i Łukasza Pożyczka dostępna będzie pod tym adresem. Dyskusję poprowadzi Adam "destru" Gil.

Rozgrywki League of Legends skomentują Fryderyk "Veggie" Kozioł i Michał "Avahir" Kudliński, zaś przy stole ekspertów staną Marcin "Peli" Oleksów, Rafał "RafeL" Fiodorow i Daniel "Rajon" Pastusiak. Transmisja dostępna będzie tutaj.

Całą imprezę poprowadzi Maciej "sawik" Sawicki.

ESL - informacje

ESL, będące częścią międzynarodowej grupy medialnej MTG, jest liderem w branży e-sportowej na Świecie. Organizuje największe turnieje online jak również offline w najpopularniejsze gry komputerowe m.in. Intel Extreme Masters, ESL One, ESL Pro Series oraz Starcraft II World Championship Series jak również rozgrywki dla amatorów. Firma oferuje szeroki zakres usług obejmujących obsługę firm z branży gamingowej, event management, reklamę oraz produkcję telewizyjną. Posiadamy biura w Niemczech, Polsce, Francji, Hiszpanii, Chinach, Brazylii, Australii oraz Stanach Zjednoczonych. www.turtle-entertainment.pl

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×