PUBG Invitational na IEM Katowice

Zdjęcie okładkowe artykułu: ESL / Na zdjęciu: kibice śledzą rozgrywkę w esporcie
ESL / Na zdjęciu: kibice śledzą rozgrywkę w esporcie
zdjęcie autora artykułu

ESL właśnie poinformowało graczy o organizacji turnieju PUBG Invitational na IEM Katowice, więc już w marcu obejrzymy zmagania najlepszych drużyn PUBG’a na świecie w naszym kraju!

ESL parę chwil temu zapowiedział Invitational'a PUBG'a który zostanie rozegrany podczas IEM’u w Katowicach. W turnieju weźmie udział 16 drużyn z całego świata, a pula nagród wyniesie 50,000 dolarów. Invitational odbędzie się w dniach 24-25 lutego.

9 z 16 drużyn otrzyma bezpośrednie zaproszenie na turniej:

  • 3 drużyny z Północnej Ameryki
  • 3 drużyny z Europy
  • 3 drużyny z Azji

Reszta drużyn będzie musiała przejść kwalifikacje jak w poprzedniej edycji turnieju który odbył się w Oakland w zeszłym roku. Otwarte kwalifikacje rozpoczną się 20-21 stycznia na ESL Play, w otwartych kwalifikacjach będzie brało udział 512 drużyn i tylko 7 drużyn będzie w stanie się zakwalifikować do turnieju.

  • 3 miejsca dla drużyn z Północnej Ameryki
  • 3 miejsca dla drużyn z Europy
  • 1 miejsce dla drużyny z Południowej Ameryki

Warto przypomnieć że będzie to już trzeci turniej typu Invitational organizowany przez PUBG’a, pierwszy taki turniej został rozegrany w Niemczech na Gamescomie oraz na IEM’ie w Oakland. ESL pomagał w organizacji tych turnieji już wcześniej więc zdecydowanie możemy oczekiwać lepszej realizacji oraz poziomu rozgrywki w Katowicach.

Niecały miesiąc temu mieliśmy okazję obserwować premierę PUBG’a 1.0 na PC. Grze udało się wyjść z wczesnego dostępu w przeciągu 10 miesięcy. PUBG aktualnie posiada już rekordową liczbę graczy - ponad 30 milionów, do niej należy również rekord w liczbie osób zalogowanych w tym samym momencie - 3 miliony. Żaden inny tytuł nie może pochwalić tak wielką popularnością, jak Playerunknown’s Battlegrounds. Drugie miejsce w liczbie jednocześnie zalogowanych graczy należy do DOTA 2, której wynik to 1,3 miliona.

ZOBACZ WIDEO ELEAGUE Major Boston 2018 na żywo w Sportklubie (zapowiedź)

Źródło artykułu: