Farmskins Championship #2: Kinguin po dogrywce uległo drużynie MANS NOT HOT

Do pojedynku w ramach turnieju Farmskins w grze Counter Strike: Global Offensive stanęły formacje MANS NOT HOT i Kinguin. Mecz rozegrany został w systemie best of three. "Pingwinki" musiały uznać wyższość swoich rywali, przegrywając to spotkanie 1:2.

Aleksandra Hejna
nowy skład Team Kinguin Materiały prasowe / Team Kinguin / Na zdjęciu: nowy skład Team Kinguin
Team Kinguin po zmianach personalnych aktualnie gra z trzema Polakami i dwoma Portugalczykami w składzie. Kolejnym sprawdzianem dla tej formacji był pojedynek z MANS NOT HOT w ramach Farmskins Championship #2, który "Pingwinki" przegrały 1:2.

Gracze Team Kinguin zdecydowali się na mapę de_cache. MANS NOT HOT z kolei wybrali de_mirage. Ostateczną mapą w przypadku remisu miało być de_inferno.

Drużyna Kinguin rozpoczęła pierwszą mapę po stronie atakującej wygrywając rundę pistoletową. Kolejne udane ataki powiększyły przewagę "Pingwinków" nad MANS NOT HOT, która wynosiła pięć punktów. Dobrą passę zdołali ostateczne przerwać rywale polskiej drużyny zdobywając kolejno sześć rund z rzędu. Przez następne kilka minut dochodziło do wymiany ciosu za cios, co w ostateczności zakończyło pierwszą połowę rezultatem 8:7 dla Kinguin.

Po zmianie stron to ponownie gracze polskiej formacji zdołali wygrać rundę pistoletową, co dało im szansę na powiększenie przewagi. Przy rezultacie 12:7, gracze z MANS NOT HOT starali się powrócić do walki, jednak drużyna Kinguin nie oddała już zwycięstwa do końca spotkania, wygrywając pierwszą mapę 16:11.

Na drugiej mapie MANS NOT HOT nie zdołało wygrać pierwszej rundy pistoletowej, jednak mimo to dominowali przez dalszą część spotkania grając po stronie atakującej. Odnieśli solidną zaliczkę, triumfując w drugiej połówce 10:5.

Kinguin, przechodząc do strony atakującej, starało nawiązać się walkę z rywalami. Jednakże gracze MANS NOT HOT doskonale czytali grę swoich rywali, co pozwoliło im zakończyć starcie na mapie de_mirage wynikiem 16:8. Oznaczało to remis w pojedynku oraz batalię na decydującej mapie de_inferno.

Spotkanie na ostatniej mapie okazało się bardzo wyrównane. Minimalnie lepsi w pierwszej połowie okazali się gracze MANS NOT HOT, wygrywają 9:6. Po zmianie stron gracze Kinguin zdołali powrócić do spotkania i doprowadzić do remisu 15:15. Wynik ten oznaczał dogrywkę, w której znacznie lepiej poradzili sobie gracze z MANS NOT HOT wygrywając 19:17 i cały mecz 2:1.

Czy uważasz, że Team Kinguin wymagał zmian personalnych?