Kosmiczna cena za wirtualną skórkę do broni w CS:GO. Ponad 200 tysięcy złotych za snajperkę

Niektórym może wydawać się to niemożliwe. Wirtualna skórka do broni w Counter Strike: Global Offensive została sprzedana za 61 tysięcy dolarów. To tyle, co BMW X6 z 2015 roku lub małe mieszkanie.

Jakub Madej
Jakub Madej
Counter Strike: Global Offensive Materiały prasowe / Counter Strike: Global Offensive
Najbardziej wartościowy wygląd broni w Counter-Strike: Global Offensive został sprzedany chwilę po historycznym zwycięstwie drużyny Cloud9 na ELEAGUE Major Boston 2018. Cena wprawia w osłupienie. Za pośrednictwem strony opskins.com skórka ta została zakupiona przez rekordową kwotę wynoszącą 61,052.63 dolarów, czyli nieco ponad 200 tysięcy złotych!

Co jest wyjątkowego w tym skinie? AWP Dragon Lore jest najrzadszą skórką, którą można zdobyć otwierając skrzynkę Cobblestone. Tę również nie jest łatwo otrzymać. Losowane są one podczas turniejów rangi Major, a ich początkowa wartość to około 20 dolarów. Po rozgrywkach cena, za którą można sprzedać skrzynkę, wynosi już 30 dolarów.

Dodatkowo, skórka posiada specjalne naklejki PGL, G2 Esports, Cloud9 oraz Tylera "Skadoodle" Lathama, który został MVP styczniowego turnieju w Bostonie. Edycja pamiątkowa, tzw. Souvenir, powoduje kolejny wzrost wartości. Tradycyjny skin Dragon Lore AWP kosztuje od 1000 do 2500 dolarów.

W wywiadzie z portalem Polygon, sprzedawca drogiej skórki do broni AWP przyznał, że zakupił go za 35 tys. dolarów, natomiast cena 61 tys. dolarów została szybko zaakceptowana przez kolejnego nabywcę tego skina.

- To była jedyna cena, na którą się zgodziłem. Gdyby była niższa, zatrzymałbym skórkę. Początkowo nie myślałem, że mogę zarobić w tej grze. Mam jednak sporo szczęścia w życiu, dlatego też mogę sobie pozwolić na zakup skórek i w żaden sposób to nie wpływa na moją sytuację finansową - powiedział gracz o pseudonimie "Drone".
Źródło: twitter.com/opskinsgo Źródło: twitter.com/opskinsgo
ZOBACZ WIDEO: ELEAGUE Major Boston 2018: zobacz najlepsze akcje graczy Virtus.pro
Czy w najbliższych latach zostanie pobity rekord w najwyższej cenie za skórkę do broni w CS:GO?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×