Wyrównane starcie Ninjas in Pyjamas z Liquid. Przegrana Szwedów w pierwszym etapie CS Summit 2

Szwedzki skład Ninjas in Pyjamas nie zaliczy pierwszego dnia cs_summit 2 w Counter Strike: Global Offensive do udanych. Reprezentanci Liquid po przegranej pierwszej mapie zdołali powrócić i ostatecznie zwyciężyć cały mecz.

Jakub Madej
Jakub Madej
NiP vs Liquid Materiały prasowe / Beyond The Summit / NiP vs Liquid
Mapa Inferno już w pierwszych rundach pokazała, że trzeci pojedynek pierwszego dnia turnieju cs_summit 2 może być jednostronny. Ninjas in Pyjamas wypracowało solidną przewagę, bo do połowy prowadzili 14:1. Wygranie mapy było zaledwie formalnością i po czterech kolejnych rundach było już 16:3.

Odwrotnie potoczyło się starcie na Cobblestone, gdzie przeważać zaczęli reprezentanci Team Liquid. Do połowy było już 13:2 dla graczy z Ameryki Północnej i Południowej. NiP starało się jeszcze doprowadzić do wyrównania po zmianie stron, jednak ostatecznie to Liquid zwyciężyło 16:8, doprowadzając do wyrównania.

Gra na Overpass była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie odpuszczała i na stracony punkt odpowiadała zdobyciem kolejnego "oczka". Każdą z półów Liquid zwyciężyło zaledwie jednym punktem, wygrywając 16:14 trzecią mapę.

Nick "nitr0" Cannella 33-49 -16 56.4 63.0 proc. 0.78

Pula turnieju cs_summit 2 wynosi 150 tys. dolarów, a główną nagrodą jest blisko połowa tej kwoty, 63 750 dolarów.

Kolejne spotkania odbędą się 9 i 10 lutego.

Główna drabinka:

18:00 - SK Gaming vs North
21:00 - Liquid vs Cloud9/Heroic

Dolna drabinka:

00:00 - Torqued - Vega Squadron
03:00 - NiP - Cloud9/Heroic

Transmisję z turnieju można oglądać z polskim komentarzem między innymi w telewizji Sportklub oraz na oficjalnym kanale Twitch: https://www.twitch.tv/gamertv_pl

Informacje o dostępności kanału Sportklub w twojej sieci kablowej/platformie cyfrowej znajdziesz TUTAJ.

Czy Liquid dojdzie do finału CS Summit 2?