StarSeries i-League Season 4: mousesports z Natus Vincere zmierzą się w finale

Turniej StarSeries i-League Season 4 w grze Counter Strike: Global Offensive dobiega końca. Pojedynki półfinałowe zakończyły się awansem mousesports oraz Natus Vincere do wielkiego finału. Na zwycięzcę czeka tam 130 tysięcy dolarów.

Aleksandra Hejna
Tomáš Facebook / HLTV / Na zdjęciu: Tomáš
Pierwszy półfinał to pojedynek pomiędzy mousesports a Team Liquid. Spotkanie odbyło się w formacie best of three. Europejska formacja postawiła na mapę de_mirage, z kolei ich rywale wybrali de_cobblestone. Ostateczną mapą w przypadku remisu miał być de_train.

Mirage zakończył się zwycięstwem mousesports 16:7. Udana pierwsza połowa po stronie atakującej zapewniła europejskiej formacji siedmiopunktowe prowadzenie. Po zmianie nadzieją dla Liquid mogła być wygrana runda pistoletowa, jednak już następną Amerykanie przegrali. Zawodnicy mousesports stracili jeszcze dwie rundy ale to nie zagroziło zwycięstwu tej formacji.

Cobblestone to z kolei popis sił w wykonaniu graczy Liquid. Kompletna dominacja w pierwszej części spotkania. Amerykańska drużyna wygrała piętnaście rund z rzędu. Fenomenalna obrona w wykonaniu graczy Liquid była nie do zdarcia dla rywali. Po zmianie stron choć mousesports zdołało wygrać rundę pistoletową, to jednak podłamani gracze tej formacji zdołali jeszcze ugrać tylko trzy punkty, by ostatecznie przegrać 4:16. Na tablicy wyników widniał remis a to oznaczało, że zawodników czekał pojedynek o finał na mapie de_train.

Train po pierwszej połowie zapowiadał się na walkę do ostatnich rund. Bo choć mousesports wygrało rundę pistoletową i wysunęło się na aż siedmiopunktowe prowadzenie to jednak zawodnicy Liquid powrócili do gry i odrabiając straty zakończyli pierwszą połowę minimalną stratą do rywali 7:8. W drugiej części spotkania to jednak zespół mousesports miał pomysł na grę i na skuteczne przeprowadzanie ataków. Udana runda pistoletowa pozwoliła zdobyć kilka następnych co pozwoliło europejskiej formacji wysunąć się na prowadzenie 13:7. Liquid zdołało odpowiedzieć tylko dwoma punktami, a kolejne wpadły już na konto zespołu mousesports. Spotkanie zakończyło się wynikiem 16:9 dla Myszy i to ten zespół może cieszyć się z awansu do finału. Liquid z kolei powalczy o trzecie miejsce.

Russel 'Twistzz' Van Dulken 36-47 -11 60.6 64.7 proc. 0.82

W drugim półfinale spotkały się drużyny FaZe oraz Natus Vincere. Ukraińska formacja zdecydowała się na mapę de_inferno. Z kolei ich rywale postawili na de_overpass. Ostateczną mapą w przypadku remisu miał być de_train.

Inferno choć wybrane zostało przez Natus Vincere, to zakończyło się zwycięstwem FaZe (16:13). Zawodnicy prowadzeni przez karrigana zdecydowanie lepiej poradzili sobie w końcówce spotkania z presją. Przegrywając 11:13 zdołali wygrać pięć rund z rzędu wygrywając mapę z Natus Vincere i wysuwając się na prowadzenie 1:0.

Overpass to z kolei powrót do gry ukraińskiej formacji. Ekipa Zeusa kończąc pierwszą połowę 10:5, zdołała po zmianie stron utrzymać przewagę i doprowadzić wynik do końca. Graczom FaZe zabrakło pomysłu na mapę, którą sami wybrali. Zawodnicy Natus Vincere to wykorzystali i pewnie zakończyli mecz wynikiem 16:7. To oznaczało, że zawodnicy zmierzą się na de_train by wywalczyć udział w finale.

Train rozpoczął się od wygranej rundy pistoletowej graczy FaZe. Jednak już kolejny punkt padł łupem zawodników Natus Vincere. Szarpana gra z jednej i z drugiej strony w końcu przechyliła się na stronę ukraińskiej formacji, która zdobywając kolejno osiem rund z rzędu ukończyła pierwszą połowę wygrywając 10:5. Po zmianie stron Natus Vincere doskonale broniąc się zdołało wygrać rundę pistoletową oraz pięć kolejnych co pozwoliło drużynie na zdobycie punktu meczowego. FaZe przyparte do muru odpowiedziało tylko jednym udanym atakiem. Kolejna akcja kolegów karrigana zakończyła się już fiaskiem i to Natus Vincere cieszyło się z awansu do finału wygrywając 16:6 i 2:1 w całym spotkaniu. FaZe musi się zadowolić walką o trzecie miejsce.

Finn 'karrigan' Andersen 45-55 -10 67.8 65.3 proc. 0.84

Harmonogram 25.02.2018: godzina 16:00 - Liquid vs FaZe [mecz o trzecie miejsce] godzina 19:00 - mousesports vs Natus Vincere [finał] ZOBACZ WIDEO: "Izak": Gry komputerowe są trudniejsze do komentowania, niż piłka nożna

Kto według ciebie wygra finał StarSeries i-League Season 4?