IEM Katowice 2018: koniec przygody Virtus.pro z turniejem

W środę, 28 lutego rozpoczął się drugi dzień Intel Extreme Masters Katowice 2018 w grze Counter-Strike: Global Offensive. Zawodnicy Heroic wygrali z Virtus.pro 2:0.

Michał Mielnik
Filip 'Neo' Kubski ESL / Helena Kristiansson / Na zdjęciu: Filip 'Neo' Kubski
de_train

Pierwszą mapą było de_train (wybór Heroic). Polacy mieli bardzo trudne wejście w to spotkanie. Duńczycy dość szybko i pewnie wyszli na prowadzenie 8:0. Wtedy zawodnicy Virtus.pro wzięli przerwę na żądanie, co poskutkowało wygraniem pierwszej rundy w tej połowie. Następnie to gracze Heroic byli dwukrotnie lepsi, jednak cztery ostatnie potyczki należały już do Polaków. Do przerwy mieliśmy wynik 10:5 dla Duńczyków.

Po zmianie stron gra Polaków wyglądała nieco lepiej. Co prawda zawodnicy Heroic wygrali rundę pistoletową, jednak kolejne trzy wpadły na konto Virtus.pro. W piątej odsłonie drugiej mapy z bardzo dobrej strony pokazał się Jakob "jUGi" Hansen, który sam zabił czterech przeciwników. Po tej akcji wynik oraz gra zaczęła się wymykać spod kontroli Polaków. Duńczycy pewnie dokończyli tę mapę wynikiem 16:8.

de_cobblestone

Drugą mapą było de_cobblestone (wybór Virtus.pro). Po zmianie mapy nic się nie zmieniło. Polakom bardzo trudno było wygrać rundy. Po stronie atakującej zdołali wygrać jedynie cztery z nich i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4 dla Heroic. Po zmianie stron nic się nie zmieniło. Duńczycy pewnie wygrali brakujące pięć rund, przy straceniu tylko dwóch. Mapa de_cobblestone zakończyła się wynikiem 16:6.

To koniec przygody Virtus.pro z katowickim turniejem. Polacy za zajęcie miejsca 13-16 otrzymają 2500 dolarów.