IEM Katowice 2018: fnatic zapewniło sobie miejsce w półfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: ESL / Helena Kristiansson / Na zdjęciu: Freddy Johansson
ESL / Helena Kristiansson / Na zdjęciu: Freddy Johansson

FaZe oraz fnatic to dwie formacje, które były już pewne awansu do fazy pucharowej Intel Extreme Masters Katowice w grze Counter Strike: Global Offensive. Jednak obydwie drużyny miały również szansę na miejsce w półfinale - tę wykorzystało fnatic.

W tym artykule dowiesz się o:

Pojedynek o miejsce w półfinale rozegrane zostało pomiędzy FaZe a fnatic. Warto jednak przypomnieć, że przegrany tego spotkania, mimo to zagra w ćwierćfinale katowickiego turnieju. Mecz odbył się w systemie best of three, a mapami tego spotkania były - de_inferno (wybór fnatic), de_cache (wybór FaZe) oraz w przypadku remisu de_mirage.

Inferno w pierwszej połowie było bardzo wyrównane. Minimalna przewaga 8:7 fnatic po zmianie stron zwiększyła się przez wygraną rundę pistoletową. FaZe choć próbowało nawiązać walkę, to jednak nie potrafiło przełamać obrony rywali. Fnatic miało pomysł na grę defensywną i dobrze go realizowało, co pozwoliło szwedzkiej formacji odnieść zwycięstwo na pierwszej mapie 16:11.

Cache fenomenalnie rozpoczął się dla zespołu fnatic - siedem wygranych rund z rzędu napawało optymizmem do dalszego działania. Wtedy do gry powrócili zawodnicy FaZe, którzy pierwszą połowę zakończyli z dorobkiem sześciu rund. W drugiej części spotkania to gracze fnatic zdominowali całkowicie tę rozgrywkę. Drużyna FaZe zdołała zdobyć zaledwie jeden punkt, co w żaden sposób nie mogło zagrozić rywalom. Fnatic wygrywając 16:8 i 2:0 w całym pojedynku zapewniło sobie awans w półfinale. Z kolei FaZe w ćwierćfinale zawalczy z Cloud9.