Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Dzieci nie będą mogły grać w League of Legends? Ograniczenie wiekowe od 16 lat

Ostatnio na Facebooku czy Instagramie można było zauważyć komunikat dotyczący nowego regulaminu. Ten sam uległ także zmianie w przypadku popularnej gry online, League of Legends.
Bartłomiej Kuczyński
Bartłomiej Kuczyński
puchar za mistrzostwo świata w League of Legends ESL / Helena Kristiansson / Na zdjęciu: puchar za mistrzostwo świata w League of Legends

Unia Europejska wprowadziła ostatnio pakiet regulacji prawnych GDPR (General Data Protection Regulation), które dotyczą ochrony danych osobowych. Jako, że regulacje zahaczają o temat kont cyfrowych to obejmują także swoim zasięgiem League of Legends.

Co to oznacza dla graczy? Jeżeli jesteś mieszkańcem Europy i nie ukończyłeś 16 lat, to twoi rodzice będą musieli odpowiedzieć na e-maila wysłanego przez Riot Games. Jeżeli to nie nastąpi - konto zostanie zablokowane do momentu osiągnięcia wymaganego wieku.

Minimalny wymóg wiekowy wynosi 13 lat, a dla każdego kraju może być on inny. W związku z tym należy też sprawdzić, jakie są regulacje dla danego kraju zamieszkania. Oczywiście wiadomo, że część młodocianych graczy podaje celowo zawyżony wiek, aby uniknąć wszelkich ograniczeń - jednak ci uczciwi muszą teraz dopilnować, aby mogli bezproblemowo kontynuować grę w League of Legends.

W razie pytań firma przygotowała zestaw FAQ, gdzie można znaleźć odpowiedź na najczęstsze i najważniejsze pytania. Aktualnie tylko "LoL" otrzymał takową aktualizację regulaminu, jednak tego samego będzie można się niedługo spodziewać w przypadku innych gier.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Kwolek o esporcie. "Ten świat idzie do przodu. Warto się nim interesować"

Czy według Ciebie takie regulacje mają sens?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
support.riotgames.com

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×