Team Kinguin w półfinale ZOTAC Cup Masters 2018. Polacy pokonali drużynę TYLOO

Zakończył się pierwszy ćwierćfinał turnieju ZOTAC Cup Masters 2018 w grę CS:GO. Team Kinguin po bardzo dobrej grze zwyciężyło z TYLOO i awansowało do półfinału rozgrywek.

Jakub Madej
Jakub Madej
Zawodnicy Team Kinguin Od lewej Wiktor Wojtas, Jacek Jeziak Materiały prasowe / Team Kinguin / Zawodnicy Team Kinguin. Od lewej Wiktor Wojtas, Jacek Jeziak.
Mecz rozpoczął się na Mirage, gdzie inicjatywę przejęli reprezentanci Chin i Indonezji. Zawodnicy Team Kinguin prowadzili cały czas wyrównaną grę z rywalami, jednak wypracowana w pierwszej połowie zaliczka przez TYLOO pozwoliła im na doprowadzenie do wygranej 16:14. Kolejna przegrana mapa oznaczałaby eliminację Team Kinguin z turnieju.

Wszystko wskazywało na to, że na Overpass gracze TYLOO zakończą spotkanie. W pierwszej połowie prowadzili oni już 10:5, w związku z czym Polacy mieli aż pięć punktów do nadrobienia. Drużyna Wiktora "TaZa" Wojtasa wyszła jednak bardzo zmotywowana do drugiej części mapy, szybko nadrabiając straty, a ostatecznie zwyciężając z przeciwnikami 16:14.

O wyniku ćwierćfinału ZOTAC Cup Masters 2018 zadecydowała więc trzecia mapa, którą było Train. Tam z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci Team Kinguin, którzy już w pierwszej połowie prowadzili siedmioma punktami. Spora zaliczka pozwoliła Polakom na utrzymanie jej w drugiej części meczu i doprowadzenie do wygranej 16:9.

Drużyna TYLOO opuści turniej ZOTAC Cup Masters 2018 z pustymi rękami. Polacy z Team Kinguin za udział w półfinale otrzymają 20 tys. dolarów, a w przypadku awansu do wielkiego finału kwota ta może wzrosnąć kilkukrotnie.

W meczu zaplanowanym na godzinę 10:30 w sobotę 25 sierpnia, Team Kinguin zmierzy się ze zwycięzcą drugiego ćwierćfinału pomiędzy OpTic a Ghost. W drugiej części tabeli odbędą się mecze Virtus.pro vs MVP PK oraz MIBR vs Flash.

Która drużyna zwycięży ZOTAC Cup Masters 2018?