Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

FIFA 19. FUT - jak się buduje drużynę?

W FIFA Ultimate Team trzeba przestrzegać pewnych zasad, aby drużyna była w pełni zgrana. Co jest kluczowe przy budowaniu zespołu?
Tomasz Szczygieł
Tomasz Szczygieł
Neymar w grze FIFA 19 Materiały prasowe / EA Sports / Na zdjęciu: Neymar w grze FIFA 19

Zanim rozpoczniemy dobierać zawodników do składu należy wybrać formację. Warto zaznaczyć, że podczas meczu możemy dowolnie zmienić formację, tak więc początkowy układ służy tylko do uzyskania jak najlepszego zgrania. Większość graczy decyduje się na 1-4-3-3, ponieważ w ten sposób możemy mieć w zespole dwóch skrzydłowych, a wielu bardzo dobrych piłkarzy występuje na tych pozycjach. 

Po wyborze formacji musimy zdecydować się na zawodników, jakich będziemy chcieli nabyć. Przy tym trzeba kierować się ligą, narodowością oraz klubem. Aby uzyskać najlepsze (zielone) połączenie piłkarze muszą być z tego samego klubu lub tej samej ligi oraz narodowości. Kiedy zawodnicy grają w tej samej lidze lub reprezentacji łączy ich pomarańczowa linia, natomiast kiedy nie mają ze sobą nic wspólnego wtedy pojawia się czerwona kreska. Podstawowym celem jest uzyskanie zgrania zespołu na poziomie 100.

Poza połączeniem zawodników można także w inny sposób wpłynąć na zgranie. Pierwszą opcją jest pozyskanie trenera, który poprawi tę statystykę o 1 punkt, jeśli jest tej samej narodowości bądź ligi co zawodnik. Można także uzyskać dodatkowy punkt zgrania indywidualnego po rozegraniu danym zawodnikiem 10 meczów. Można to nazwać procesem aklimatyzacji. Zgranie wpływa na statystyki zawodnika. Zależnie od stylu jaki posiada, dane atrybuty otrzymają dodatkowe punkty.

Bardzo ważna jest także pozycja. W sytuacji, kiedy zawodnik jest ustawiony na swojej nominalnej pozycji posiada zielony znacznik. Kiedy jego domyślna pozycja różni się od tej, na której został wystawiony wtedy pojawi się pomarańczowy albo czerwony wskaźnik. Pomarańczowy pojawi się wtedy, gdy np. prawoskrzydłowy zostanie umiejscowiony na pozycji prawego pomocnika. Generalnie ten kolor pojawia się jeżeli pozycja danego zawodnika a pozycja w formacji różni się o jedną jednostkę. Środkowy pomocnik może wystąpić jako defensywny i ofensywny, lecz ŚPO nie poradzi sobie jako ŚPD i pojawi się czerwony kolor. Nie jest trudno wystawić piłkarzy na ich nominalnej pozycji. W najgorszym wypadku można ich ustawić z jedną pozycją różnicy bądź zmienić ich nominalną pozycję za pomocą kart jednorazowych.

ZOBACZ WIDEO Carabao Cup: Man Utd za burtą! Ekipa z niżej ligi upokorzyła faworyta [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy budowanie drużyny w FIFA 19 UT jest wystarczająco dopracowane?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×