KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

EVOLVEyourself charytatywnie na PGA

To już kolejna inicjatywa charytatywna w postaci esportowej rywalizacji w CS:GO. Turniej EVOLVEyourself to wydarzenie, którego finały odbywać się będą w czasie targów Poznań Game Arena.

Cyprian Suchomski
Cyprian Suchomski
Zawodnicy New York Excelsior po zwycięstwie Materiały prasowe / Zawodnicy New York Excelsior po zwycięstwie
Takie turnieje nie zdarzają się często, a organizatorzy pokazują, że wykonują bardzo potężny gest i zachętę w stronę tego typu inicjatyw. W tą ideę zaangażowało się wiele istotnych podmiotów z branży esportu i jej otoczenia. Najbardziej potrzebujący będą mogli liczyć tym razem, na przedstawicieli najszybciej rozwijającej się branży rozrywki elektronicznej. Poznaliśmy już 4 drużyny Counter-Strike: Global Offensive, które zostały zaproszone bezpośrednio na ten turniej oraz 3 drużyny z turniejów kwalifikacyjnych - pojadą one prosto do Poznania. Przed nami ostatni, czwarty, turniej kwalifikacyjny, który wyłoni ostatniego uczestnika finałowych rozgrywek EVOLVEyourself. Drużyn będzie w sumie osiem.

Zaproszonymi drużynami są:
Codewise Unicorns; PACT; x-kom team; EVOLVE.

Do tej pory poznaliśmy również 3 drużyny z kwalifikacji, są to:
Pompa Team; TiltedGG; Invizy Esports.

Już na początku zaproszone do turnieju drużyny zadeklarowały charytatywną pomoc na wybrany cel. Choć w puli nagród znajduje się 25 tys. złotych, to organizatorzy zachęcają do tego by grać charytatywnie, choć ekipy z kwalifikacji nie mają tego samego wymogu.

PACT zadeklarował, że w przypadku ewentualnej wygranej przeznaczy nagrodę za 1. miejsce na akcję charytatywną "Pomagamy Magdzie". Codewise Unicorns w przypadku wygranej zobowiązało się wesprzeć Dom Dziecka nr 2 im. Janusza Korczaka w Warszawie. X-kom team wybrało pomoc chłopcu choremu na SMA typ 2. EVOLVE natomiast przeznaczy pieniądze na Dom Dziecka w Tarnowie Opolskim.

Ostatni turniej kwalifikacyjny startuje 7 października. Drużyny biorące udział w konkurencji, z miejsc na podium, otrzymają nagrody pieniężne oraz rzeczowe ufundowane przez MODECOM, natomiast patronem eliminacji została firma MSI. Nadal można zapisać się do rozgrywek kwalifikacyjnych, które dają szereg korzyści za uczestnictwo - więcej informacji o zapisach i rozgrywkach można znaleźć na stronie wydarzenia.

Finały odbędą się w czasie targów Poznań Game Arena, a rozgrywki transmitowane będą w telewizji ESPORT.TV oraz w serwisie Twitch, gdzie odbędą się dodatkowe zbiórki na rzecz wybranego przez EVOLVE Domu Dziecka.

ZOBACZ WIDEO: Urszula Radwańska: Mój cel to powrót do czołowej "30" światowego tenisa
Czy popierasz tego typu esportowe inicjatywy charytatywne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Facebook
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×