Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

PGA: Illuminar Gaming nie oddaje korony

Choć wiele osób powątpiewało w Illuminar Gaming, to nie oddali oni swojego królewskiego miejsca oponentom. iHG to dalej niepokonana formacja polskiej sceny League of Legends, jednakże ten turniej coś udowodnił.
Cyprian Suchomski
Cyprian Suchomski
Paweł Delord Szabla WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Paweł Delord Szabla

W spotkaniu o formacie BO5 żadna polska ekipa nie może być niedoceniana. Udowodniły to chociażby spotkania Szaty Maga vs Ravioli Ravioli i półfinał między Illuminar Gaming a Wisłą Płock  eSports. Illuminar finalnie wyszło bez szwanku po oblężeniu ich królewskiego zamku, w którym zajmują tron niezmiennie przez ponad rok - czyli niemalże od reaktywacji marki przez Michała Durczoka, obecnego prezesa Illuminar Gaming.

Obalić iHG na polskiej scenie udało się jedynie raz. Dokonała tego drużyna Pompa Team w drugim sezonie Pucharu Polski Cybersport. Wówczas illuminar musiało uznać wyższość rywala w formacie BO3, w którym Pompa nie dała szansy iHG, wygrywając wynikiem 2:0. Ten pojedynek odbył się również podczas targów Poznań Game Arena i ta okoliczność dawała szansę Pompie na powtórzenie historii sprzed roku. Trzeba przyznać, że Illuminar Gaming, pomimo roli faworyta turnieju, nie miało łatwej przeprawy, a ogromne problemy - zwłaszcza z Wisłą Płock eSports.

Drużyna Illuminar Gaming Pompa Team
Wynik 3 1


Wziąwszy pod uwagę ich sytuację i niedawno wprowadzone zmiany w składzie, które były koniecznością, można przyznać, że poradzili sobie znakomicie. Illuminar to drużyna, która dobrze radzi sobie z presją, ma doświadczonych i pewnych siebie zawodników, dla których gra przed publicznością nie jest żadną nowością. Być może to właśnie była przyczyna tak spektakularnego powrotu po utracie dwóch map.

- Wydaje mi się, że naszym plusem jest to, że jak ktoś popełnia krytyczne błędy na nas, to my potrafimy to dobrze wykorzystać. Z drugiej strony, w Polsce, my potrafimy popełnić bardzo podstawowe błędy, ale nikt na tej scenie nie potrafi nas za to ukarać. Dzisiaj my mieliśmy więcej szczęścia, a także okazaliśmy się po prostu lepsi. Jutro Pompa może okazać się lepsza, także musimy dalej trenować i ciężko pracować - wyznał Paweł "Delord" Szabla w rozmowie z Kingą Kujawą.

Finał 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski zakończył się wynikiem 3:1 dla Illuminar Gaming, a Pompa Team musi pocieszyć się drugim miejscem. To z pewnością nie jest jeszcze czas na to, by Illuminar Gaming mogło odpuścić. Z pewnością czują oddech młodszych graczy na swoich plecach. Wiele formacji depcze po piętach niepokonanym graczom iHG, ale kiedy przyjdzie im pobiec przed nimi - czas pokaże.

ZOBACZ WIDEO PACT zaskoczył w finałach ESL MP. "Darko": W kolejnym sezonie celujemy w złoto

Czy twoim zdaniem Illuminar Gaming dalej będzie utrzymywać hegemonię podczas nadchodzącej Ultraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitch
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×