Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wielki hołd dla Polski na IEM Chicago

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę obiła się szerokim echem na całym globie. W wielu wielkich miastach świata można było dostrzec wiele polskich akcentów w hołdzie Polakom - nie zabrakło tego również na IEM Chicago.
Cyprian Suchomski
Cyprian Suchomski
widok sceny w Wintrust Arena Materiały prasowe / Na zdjęciu: widok sceny w Wintrust Arena

Przywoływanie napawającej dumą historii, liczne marsze, hołdy, a także biało czerwone akcenty - to jedynie część sposobów na celebrowanie polskiego święta, czyli pełnego wieku odzyskania niepodległości przez Polskę. Takich mogliśmy się doszukać nie tylko w ojczyźnie, ale także za jej granicami. Ważne obiekty wielkich miast pokryły się bielą i czerwienią, podczas gdy najważniejsze persony na świecie gratulowały Polsce takiej wspaniałej historii.

Swój udział ma w tym również ESL, które zorganizowało aranżację sceny, która zabłysła biało-czerwonymi barwami, przypominając o ważnym święcie dla polskiego społeczeństwa i dla polskiego patriotyzmu. Intel Extreme Masters Chicago to najważniejszy turniej XIII sezonu przed finałami, które odbędą się w Polsce, w Katowicach. Dobiegł on końca 11 listopada, a zwycięzcami byli zawodnicy Astralis.

Zdjęcie sceny IEM Chicago 2018 Zdjęcie sceny IEM Chicago 2018

Był to najprawdopodobniej największy hołd dla Polski, jeśli chodzi o środowisko esportowe. IEM Chicago cieszył się wielkim zainteresowaniem, a wzięły w nim udział najlepsze drużyny spośród zaproszonych zespołów, a także tych, które wywalczyły swój slot w kwalifikacjach. Historia toczy się dalej, lecz o takich rzeczach warto pamiętać, ponieważ takie, z pozoru drobnostki, mogą ją tworzyć.

ZOBACZ WIDEO: Esport na igrzyskach olimpijskich? "Obie strony by na tym skorzystały"

Czy świętowałeś w jakikolwiek sposób 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitch, Twitter
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×