Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

13 Polaków w Kręgu Pretendenta EU West

Polacy na globalnej scenie League of Legends są cenieni z roku na rok coraz bardziej. Niedawno miało miejsce zakończenie 8. sezonu, więc warto powiedzieć słowo o graczach, którzy zaliczyli najwyższe noty w rankingu zachodnio-europejskiego serwera.
Cyprian Suchomski
Cyprian Suchomski
screenshot z klipu utworu RISE YouTube / screenshot z klipu utworu RISE

Pomimo tego, że rozgrywki rankingowe nie odzwierciedlają w 100 proc. drużynowej gry na profesjonalnym poziomie, to nie można pominąć umiejętności indywidualnych zawodników, które szlifowane są właśnie w trakcie "rankedów". Pozycja w tabeli rankingowej jest jedną z kategorii, która ukazuje wartość zawodnika.

Mimo tego, często bywa, że nie widzimy w niej jednak zawodników grających na najwyższym poziomie, którzy jak najlepiej muszą dysponować swoim czasem by ćwiczyć i edukować się. W skład ich zajęć wchodzą treningi, mecze towarzyskie (tzw. scrimy), a także rozmowy z trenerami i analitykami. Tacy gracze muszą często też poświęcać czas na rozwój swoich kanałów, takich jak streamy i social media - czasami trudnią się oni też inną twórczością.

Najbardziej wyróżnionym zawodnikiem powinien być tutaj Robert "Erdote" Nowak, zawodnik Szaty Maga, który jako jedyny spośród polskich graczy utrzymał się w Kręgu Pretendenta, aż na trzech swoich kontach. Oto pełna lista polskich zawodników, którym udało się zostać w Challengerze, gdy sezon dobiegł końca:

Robert "Erdote" Nowak - x3
Kacper "Inspired" Słoma - x2
"Krykiet" - x2
Maciej "Blue45ty" Zaremba -x1
Mateusz "Matislaw" Zagórski - x1
Adam "Crazy" Fedoruk - x1
Oskar "Selfmade" Boderek - x1
Konrad "Kaseko" Szewczak - x1
Michał "Roison" Dubiel - x1
Patryk "Mystiquess" Piórkowski - x1
Paweł "Woolite" Pruski - x1
Tobiasz "Agressivo" Ciba - x1
Dawid "Dawidsonek" Trojanowski - x1

To aż trzynastu polskich zawodników i aż siedemnaście kont, które można oznaczyć polską flagą. Krąg Pretendenta liczy 200 miejsc, czyli statystycznie aż 8,5 proc. kont należy do graczy pochodzących z Polski. Trzeba pamiętać, że serwer ten liczy ponad 3 miliony aktywnych graczy, z całej Europy (z Rosją i Turcją włącznie).

Nie jest to zapewne najlepszy wynik, choć statystyki nie są jeszcze znane. Jednak tutaj Polacy nie powinni czuć jakiegokolwiek wstydu - choć wynik na poziomie 8,5 proc., pozornie, nie wydaje się spektakularną liczbą. Warto się będzie temu przyglądać w następnym sezonie League of Legends, w 2019 roku.

ZOBACZ WIDEO Robert Lewandowski: Piłka odbiła się od "kreta". Kapitan apeluje o cierpliwość

17 spośród 200 kont. Czy wynik na poziomie 8,5 proc. wydaje się dla Ciebie satysfakcjonujący?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter, Leaguepedia
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×