Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Blizzard zapowiedział nerfy w Hearthstone. Szykuje się rewolucja

Ogrom graczy Hearthstone był znużony tym, jak długo w grze dominował druid. Wystarczyło włożyć do talii gwałtowny wzrost, nasycenie oraz wielki pomór i mieliśmy gotowy przepis na tier1 deck. Z tym jednak koniec.
Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Hearthstone Materiały prasowe / Hearthstone

Już przy poprzednich nerfach, gracze szydzili z deweloperów, gdyż ci, kompletnie wspomnianego druida zlekceważyli. Jak widać, po paru miesiącach, postanowili oni naprawić swoje zaniedbania. 

Tak oto doczekaliśmy się takich nerfów:


Dwie najbardziej kluczowe karty w talii każdego druida podrożeją o jeden punkt many. Czy to je w pełni zabije? Ciężko powiedzieć, wszak mechanizm "oszukiwania" w ilości many jest niesamowicie mocny. Zdecydowanie jednak te modyfikacje powinny strącić druida z piedestału, na którym stał już o wiele za długo.

Kolejne zmiany również powinny odcisnąć piętno na aktualnym meta-game'ie. O jeden, został podniesiony koszt nowego poziomu paladyna, który dodaje tokenom +2/+2. Ta zmiana, może być o dziwo buffem... dla parzystego paladyna. Wydaje się jednak pewnym, że wraz z tym nerfem, w zapomnienie odejdzie archetyp nieparzystego paladyna. 

Kolejną istotną zmianą, jest osłabienie skazanych na saronit. Od teraz nie przyzywają oni swojej wiernej kopii, a zamiast tego pojawiać się będzie ich wersja z bazowymi statystykami. Tę zmianę odczuć powinny wszelkie talie oparte o Kelesetha.

Ostatnią ze zmian, jest kompletna przebudowa karty trucizna pijawki. Od teraz kosztować będzie ona jedynie 1 punkt many. Niestety, dla wszystkich fanów kingsbane'a, jej efekt nie będzie już permanentny, a po jej rzuceniu nasza broń będzie miała kradzież życia tylko przez jedną turę. Prawdopodobnie spowoduje to, że talii łotra opartego o broń już nie zobaczymy.

Zapowiada się więc na to, że aktualnie nerfy usuną z gry dwa z najmocniejszych aktualnie archetypów, a także znacznie osłabią najlepszą jak dotychczas klasę. Kto wie, czy na pierwszy rzut oka tak nieznaczny balans gry, nie odświeży mety bardziej, niż cały poprzedni dodatek.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Imponująca technika młodych piłkarzy Barcelony. Wśród nich jest Polak

Czy jesteś zadowolony z zapowiedzianych nerfów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×