KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

iHG oficjalnie ogłosiło nowy skład League of Legends

Roszady na polskiej scenie League of Legends trwają w najlepsze. Do środowiska weszły nowe organizacje, zagraniczni gracze i liczne reformy, lecz jak poradzą sobie z tym obecni mistrzowie?

Cyprian Suchomski
Cyprian Suchomski
Paweł Delord Szabla WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Paweł Delord Szabla
Illuminar Gaming od ponad roku pozostaje nieprześcignione w swych podbojach, lecz skład dywizji League of Legends uległ diametralnej zmianie. Patrząc na obecnie potwierdzone już zespoły, a także na plotki opiewające o pozostałych zawodników reprezentujących barwy organizacji w Ultralidze, powiedzenie świadczące o tym, że iHG i tak wygra - jest mocno wątpliwe, choć nie oznacza niemożliwego.

Warto na wstępie przytoczyć fakt, że utytułowany najlepszy trener League of Legends w Polsce, Fryderyk "Veggie" Kozioł, ponownie zasilił szeregi Illuminar Gaming. Niezmieniony w kadrze trenerskiej został Bartłomiej "VoV" Ryl, który zasiądzie obok "Veggi'ego" jako asystent trenera. Mimo tego, że od tej pory iHG będą reprezentować młodsi, mniej doświadczeni zawodnicy, którzy wcześniej nie mieli ze sobą wielkiej styczności, to trenerzy zdołają w odpowiednim czasie oszlifować diamenty pozyskane przez organizację Illuminar.

W tej chwili trudno jest jednoznacznie określić który zespół powalczy o top3 tabeli w 1. sezonie Ultraligi - jedno jest jednak pewne. Illuminar Gaming, pomimo wielu zmian, nadal jest bardzo wielkim zagrożeniem dla pozostałych uczestników. Wiele można powiedzieć o zawodnikach, którzy od tej pory będą reprezentować iHG, lecz nie wiadomo jak będzie wyglądał całokształt ich gry.

Skład Illuminar Gaming ogłoszony przed rozpoczęciem Ultraligi prezentuje się następująco:

Top: Miłosz "Raven" Domagalski.
Jungle: Adam "Crazy" Fedoruk.
Mid: Gaweł "Kashtelan" Paprzycki.
Bot: Łukasz "Puki style" Zygmunciak.
Support: Paweł "Delord" Szabla.

Trener: Fryderyk "Veggie" Kozioł.
Asystent trenera: Bartłomiej "VoV" Ryl.

Ultraliga rozpocznie się już 22 stycznia, a iHG z tej okazji czeka bardzo ważny sprawdzian. Istnieje szansa, że dominacja Wtajemniczonych dobiegnie końca, lecz działa to tylko na korzyść sytuacji na polskiej scenie League of Legends. Warto również docenić fakt, że zagraniczni trenerzy i menadżerowie o naszej rodzimej scenie wypowiadają się ostatnimi czasy coraz lepiej - a to z kolei daje szanse polskim zawodnikom, by Ci mogli zaistnieć za granicami kraju.

ZOBACZ WIDEO: Esport bije rekordy popularności. "Kiedy zobaczyliśmy te liczby, to nas zatkało"
Czy Illuminar Gaming zabezpieczy swoją pozycję w top3 tabeli w Ultralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Leaguepedia, Facebook
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×