Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Związek esportowy 50. członkiem Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich

Polski Związek Sportów Elektronicznych został przyjęty do Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich. Jest 50. członkiem organizacji, która zrzesza m.in. federacje wrotkarzy, rycerzy czy warcabów.
Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Intel Extreme Masters Katowice WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: Intel Extreme Masters Katowice

Przyjęcie związku esportowego do PKSN nastąpiło w czasie kongresu w Centrum Olimpijskim w Warszawie, na którym ogłoszono także oficjalne nawiązanie współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim. 

- Dla nas to wielka nobilitacja, umożliwia wymianę doświadczeń z komitetami, które bardzo długo są na sportowym rynku. Mamy nadzieję, że nauczymy się od nich wiele dobrego, co przełoży się na sytuację esportu w Polsce. Przychodzimy po naukę, choć myślę, że mamy też dużo do zaoferowania pozostałym członkom - powiedział po przyjęciu do PKSN prezes Polskiego Związku Sportów Elektronicznych Adrian Kostrzębski. 

- To również wyraźny sygnał dla całego rynku, że e-sport i sport idą ramię w ramię i jest im ze sobą po drodze. Od dziś fani sportu i e-sportu mogą stanąć w jednym szeregu. Bez sztucznych podziałów i barier - dodał Kostrzębski. 

PKSN jest pozarządową organizacją, której członkami są m.in. związki warcabów, squasha, jiu-jitsu czy rock and rolla akrobatycznego. PZSE jest w komitecie pierwszym przedstawicielem wirtualnej rywalizacji. 

Czytaj także:
Gratka dla fanów League of Legends. Odbędzie się polska wersja turnieju All-Stars!
Rusza druga edycja Ekstraklasa Games. Tomasz Smokowski przedstawia zasady

- Mamy świadomość, że wielu ludzi wciąż traktuje esport z dużą rezerwą, jednak w komitecie zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło. Wiele związków zaproponowało ścisłą współpracę z nami - zdradził prezes esportowej federacji.
Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich to dziś już ponad 40 000 zawodników zrzeszonych w blisko 2000 klubach sportowych. Dyscypliny zrzeszone w organizacji uprawia według szacunkowych danych 4,5 miliona Polaków. Po przyjęciu PZSE ta liczba znacząco wzrosła. W 2018 roku liczbę zainteresowanych rozgrywkami esportowymi w naszym kraju oceniano na około 3 miliony osób.

ZOBACZ WIDEO: Stacja Tokio. Piotr Małachowski zdradził, co będzie robił po zakończeniu kariery

Czy interesujesz się rozgrywkami esportowymi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×