Kokpit Kibice

Esport został oficjalnym sportem szkolnym w stanie Utah

Stan Utah w USA postanowił zdecydować się na nowatorski krok. Od teraz esport jest tam uważany za pełnoprawny międzyszkolny sport.
Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
rywalizacja podczas turnieju Paris Games Week Getty Images / Chesnot / Na zdjęciu: rywalizacja podczas turnieju Paris Games Week

- Chcę, żeby dzieci wiedziały, że jest w tym możliwa kariera - powiedział Joel Marquez, specjalista ds. Edukacji informatycznej w Departamencie Edukacji Utah. 

W Utah bowiem włączono esport do oficjalnych sportów międzyszkolnych. Oznacza to, że tak jak dziś uczniowie reprezentują swoje szkoły w turniejach siatkówki czy piłki nożnej, tak również będą mieć możliwość rywalizowania w grach esportowych. 

- To, co robimy dzisiaj w Utah, stanie się modelem narodowym i pokaże wszystkim innym stanom, jak tego dokonać - zapowiedział Bob Sorenson z iTEAM USA, jednej z grup stojących za inicjatywą. - Esport jest bramą do wszelkich dziedzin związanych z informatyką. Daje uczniom możliwość innego spojrzenia na technologię - dodał. 

Joel Marquez zwraca natomiast uwagę także na pewien problem. Esport wciąż postrzegany jest bardzo stereotypowo. - Gracze mają piętno. Piętno antyspołeczne. Widziałem, jak 250 studentów z różnych środowisk, zaprzyjaźnia się i się przy tym świetnie bawi. To stworzy dla nich odpowiednie warunki - podkreślił. 

Czytaj także: 
League of Legends. LEC: Niechlubny rekord "Capsa". Nikt wcześniej nie był tak niszczony na linii
League of Legends. Ultraliga. Pierwsza połowa sezonu za nami. AGO Rogue z kompletem zwycięstw

ZOBACZ WIDEO Marcin "Jankos" Jankowski 24-letnim weteranem. "Jestem jednym z dinozaurów Ligi Legend"

Czy włączanie esportu do dyscyplin międzyszkolnych to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×