LoL. Ultraliga. AGO Rogue wciąż niepokonane. Nowy rekord i wygrana w meczu na szczycie

AGO Rogue kontynuuje świetną passę w rozgrywkach Ultraligi. "Łotrzyki" po dwóch tygodniach zmagań pozostaję niepokonane. Kroku dotrzymuje im już tylko Illuminar.

Bartłomiej Bukowski
Damian 'Lucker' Konefał Materiały prasowe / Na zdjęciu: Damian 'Lucker' Konefał
Dla AGO Rogue drugi tydzień zmagań był mocno zróżnicowany, jeżeli chodzi o poziom trudności. Na start "Łotrzyki" spotkały się z drużyną Komil&Friends, która przegrała oba pierwsze mecze. Jest to zdecydowanie jedna z najsłabszych ekip w stawce.

Już w 3. minucie AGO Rogue rozpoczęło budowanie przewagi. Wówczas na środkowej alei "Chres" zdołał w solowym pojedynku wyeliminować "Komila", choć trzeba przyznać, że walka toczyła się na ostrzu noża.

W kolejnych minutach przewaga AGO Rogue była coraz wyraźniejsza. Dość powiedzieć, że po upływie niespełna dziesięciu minut, "Lurox" i spółka mieli już ponad 6 tysięcy sztuk złota przewagi!

Gra toczyła się całkowicie do jednej bramki. AGO Rogue nie dało rywali najmniejszych rywali na odwrócenie losów meczu. Kolejne proste eliminacje i niemal 13 tysięcy złota przewagi po 13 minutach najlepiej oddają obraz spotkania.

Ostatecznie mecz zakończył się po 18 minutach i 33 sekundach. To oznacza, że "Łotrzyki" pobiły swój własny rekord jeżeli chodzi o najszybszą wygraną w Ultralidze. Wcześniej wynosił on 20 minut i 4 sekundy, a padł w wygranym meczu z 7more7 Pompą Team. Tym samym "Łotrzyki" wyraźnie pokazują, że mimo zmian w składzie, wciąż mierzą w najwyższe cele.

W drugim meczu rywal RGO był zdecydowanie bardziej wymagający. 7more7 Pompa Team, podobnie jak AGO Rogue, był do tej pory niepokonany. Oba zespoły wygrały wszystkie trzy pierwsze potyczki.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo spokojnie – przez 11 minut drużyny nie podejmowały większych walk i tylko zaczepiały się na mapie. W 12. minucie doszło do pierwszego większego starcia miedzy teamami. Pompa Team podejmowała Heralda, ale AGO w porę zgrupowało się, aby powstrzymać działania przeciwników. "Łotrzyki" nie dość, że zdołały przejąć bestię, to przy okazji zdobyły także pierwszą krew.

Kolejną walkę drużynową zainicjował "Pyrka". Świetnymi umiejętnościami popisała się też cała drużyna wychodząc z tej sytuacji: 3 zabójstwa za 0 śmierci, co skutkowało wynikiem 4:0 w zabójstwach. Przez kilka kolejnych minut AGO budowało sobie coraz większą przewagę nie oddając przeciwnikowi przestrzeni do pokazania swoich umiejętności.

Spotkanie zakończyło się w 30. minucie po perfekcyjnej rozgrywce AGO Rogue, które nie oddało nawet jednego zabójstwa 7more7 Pompa Team.

Tym samym zespół prowadzony przez "Klaja" pozostaje na szczycie tabeli z perfekcyjnym bilansem 4-0. Już tylko Illuminar Gaming może pochwalić się tym samym rezultatem.

W kolejnym tygodniu na AGO Rogue czeka teoretycznie łatwiejszy terminarz. Na przeciw liderów staną zespoły TEAM ESCA oraz Gentlemen's Gaming. Ten drugi wciąż czeka na debiutancką wygraną.

Robert Lewandowski w kolejnej jedenastce roku. Zabrakło miejsca dla Leo Messiego!
Poznaliśmy triumfatorów turnieju Orbit Cup!